Co dělat pro trénovaní paměti? Poslechněte si odborníka

Připadá vám, že po náporu posledních měsíců máte hlavu jako balón a mozek na kaši? Nechce se vám na nic myslet a zapamatovat si nedokážete, ani kam jste položili mobil? Čím jste své paměti škodili a jak to přes léto zase napravit.

AUDIO rozhovor: Co jsme se dozvěděli od odbornice pro trénovaní paměti Květy Hoškové.

 

Všechno souvisí se vším. Pokud jste zanedbávali svoje tělo, nejspíš se vyčerpání zásob energie projevilo i na vaší mysli.

Vzdělávejte se: Udržujte se v obraze. Sledujte zprávy, čtěte noviny, brouzdejte na internetu. Povědomí o aktuálním dění vám zvyšuje obecnou gramotnost a trénujete mozek vstřebáváním nových informací.

Čerpejte z přírodních zdrojů. Často se doporučují homeopatika Tebokan s extraktem z Ginkgo Biloba. Homeopatika jsou navíc volně prodejná a působí nejen na poruchy paměti, ale i na poruchy prokrvení končetin.

Senioři po akutních onemocnění a při delších hospitalizacích rychle ztrácejí  především paměť, orientaci, poznávací a organizační schopnosti. Kognitivní trénink je jednou z možností jak ztracené mentální schopnosti nemocnému vrátit.

Trénování mozku staví na zálibách seniorů např. v křížovkách, hlavolamech, řešení logických úloh nebo vědomostních kvízů, na znalostech literatury, hudby apod..

V procesu trénování mozkových schopností preferují odborníci skupinovou formu kognitivní terapie, která probíhá ve společenských prostorách. Skupinový trénink je pro nemocné více motivující než individuální cvičení a usnadňuje lehčí návrat  do jejich vlastního prostředí.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář