Co přináší liposukce ženám, a co mužům

Liposukce je velice žádaný zákrok estetické chirurgie, díky kterému se zbavíte tukových zásob na problémových částech těla, například v oblasti břicha, hýždí nebo stehen. Díky moderním metodám liposukce dosáhnete nejen žádaného tvaru, ale i vypnuté kůže, ať jste žena, nebo muž.

Ženy si obvykle nechávají odstranit tuk v oblasti boků, kyčelních kloubů, stehen a podbřišku. Jeho ukládání závisí zejména na genetice, hormonálních změnách, nedostatečném pohybu a přejídání. Za nadbytkem tuku u žen stojí také těhotenství a menopauza.

Liposukce dokáže ženám pomoci v mnoha případech, přičemž neodstraní absolutně všechny tukové buňky. Když budete v období po liposukci více jíst a méně sportovat, můžete se stát i to, že v ošetřené části těla zase přiberete. Ale většinou už jen nevýrazně, protože zredukované množství tukových buněk to nedovolí. Tukové zásoby z partie, odkud byly odsány, se tedy rozhodně nepřesunují do jiné partie. Pokud po liposukci přece jen přiberete, tak rovnoměrněji, bez významného nárůstu tukové tkáně.

Také muži dnes často vyhledávají liposukci. Často se jim totiž na některých místech nedaří zhubnout ani cvičením. Většinou potřebují operačně vyrýsovat břicho, stehna, zadek, boky, záda, ale i ruce, lýtka, kolena a podbradek.

 

Všeobecně o liposukci

Většina odborníků doporučuje provádět liposukce v lokální anestezii, která maximálně šetří organismus. Najednou lze ale zvládnout i liposukci několika oblastí, a pak se volí celková anestezie.

Někteří klienti, ženy i muži, se obávají vedlejších účinků liposukce, poškozené kůže a dalšího přibírání. Plastický chirurg Miloš Križko z Brandeis Clinic v Praze, která se moderní laserové liposukci věnuje už dlouho, je uklidňuje: „Optimální volba vlnové délky, ohebný ošetřující hrot a další špičkové technologie, které metoda laserové liposukce využí­vá, zajistí mnohem méně pooperač­ních podlitin, modřin, otoků či ztráty krve. Klinické studie potvrzují až 79procentní redukci uvedených vedlejších účinků oproti tradiční liposukci. To vše při velmi krátké rekonva­lescenci.“

 

Široké spektrum účinků liposukce

Lékař připomíná i další efekt laserové liposukce, při které pacienti získávají jemnou a vypnutou pokožku, čehož jinými metodami docílit nelze. Po liposukci tedy nebudete trpět deformacemi kůže, které se dříve musely řešit dalšími operacemi. Patentovaná laserová vlna přístroje likviduje jen tuk a ostatní buňky ignoruje. Dá se tedy využít i proti celulitidě, nerovné a povislé kůži. „Pro minimalizaci vedlejších účinků informujte lékaře pravdivě o svém zdravotním stavu, příjmu léků či výskytu alergií. A při liposukci i po ní se řiďte jeho pokyny,“ doplňuje doktor Križko.

Moderní laserová liposukce pomáhá ženám i mužům. Komukoliv, kdo ji podstoupí, zvýší sebevědomí, a to je cesta k postupnému vylepšení všech oblastí života.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář