Rehabilitace ve vzduchu? V Redcordu si úžasně zacvičíte

Cvičení v závěsném systému Redcord trochu připomíná vystoupení artistů, při kterém umělci visí na lanech. Nenechte se ale mýlit. Jedná se o špičkové cvičební zařízení, při kterém se vznášíte sotva metr nad zemí. V Léčebných lázních Bohdaneč systém nově zařazují do léčebných a relaxačních pobytů.

 

Lázně Bohdaneč se specializují na léčbu pohybového aparátu, slouží k tomu také dva přírodní zdroje , které, to už nám řekne manažerka lázní Bohdana Opočenská. Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Redcord je původem skandinávský rehabilitační systém, který umí skvěle léčit chronickou bolest zad, ramen, krku nebo kloubů, zpevňuje tělo a celkově zlepšuje kondici. Protahuje zkrácené svaly, posiluje ochablé svaly a pánevní dno, zvětšuje rozsah kloubní pohyblivosti a odstraňuje blokace páteře. Výborně pomáhá také při vadném držení těla, skolióze, hyperlordóze (nadměrném prohnutí bederní páteře), po operacích páteře a implantacích kloubních náhrad, nebo při poúrazových stavech.

V Redcordu neležíte, nestojíte ani nesedíte, ale visíte na červených popruzích, odtud tedy pojmenování „red cord“, červený provaz nebo páska. V závěsu se tělo vznáší ve vzduchu, je úplně odlehčené a může tak nenápadně procvičovat nejrůznější klouby a svalové skupiny. „Takové cvičení je velmi efektivní a umožňuje rehabilitovat i klientům, kteří by kvůli bolesti některé pohyby vůbec nebyli schopni vykonávat,“ říká MUDr. Ljiljana Marič, ředitelka léčebné péče v lázních Bohdaneč.

Na počátku léčby pacient podstoupí velmi přesné funkční vyšetření. Na jeho základě fyzioterapeut stanoví „slabé články“ v pohybovém aparátu klienta, na které se pak v průběhu terapie oba soustředí. „Léčba je z tohoto pohledu velmi individuální, vyžaduje aktivní spolupráci klienta a terapeuta a každému pacientovi umožňuje aktivní přístup v úrovni jeho schopností,“ dodává MUDr. Ljiljana Marič.

Nad každým cvičením dohlíží speciálně vyškolený terapeut, který pomocí popruhů a umístění klienta v závěsu ovlivňuje úroveň zátěže, směr pohybu i zatížení jednotlivých kloubů. „Popruhy slouží jako pomocná ruka fyzioterapeuta, která pacienta dokáže nastavit do potřebné pozice, ze které provádíme aktivní terapii,“ doplňuje MUDr. Ljiljana Marič.

„S využitím Redcordů dosahujeme vynikajících výsledků, především u pacientů s chronickými bolestmi, vzniklými například jednostranným zatížením některé části pohybového aparátu,“ říká MUDr. Ljiljana Marič. Ty vznikají třeba přetížením krční páteře nesprávným držením hlavy a chybným sedem v kanceláři nebo v autě, nebo při stále se opakujícím jednostranném pohybu u některých profesí. Typickým příkladem je třeba kadeřnice, vykonávající jednou rukou pořád dokola ten stejný pohyb.

Cvičení v závěsném systému Redcord připomíná vystoupení artistů, přesto dokáže pomoci lidem po operaci páteže i například při vadném držení těla.Zde svým pacientům pomáhá v lázních Bohdaneč fyzioterapeut Attila Bogdan. Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Další unikátní metodou v Léčebných lázních Bohdaneč je slatina v zábalové vaně, která je pro pacienty příjemnější a zároveň účinnější. Procedura je vhodná především pro klienty s revmatoidním onemocněním, bolestmi zad a bolestmi kloubů.

 

Ke speciálnímu vodnímu lůžku se slatinou, kde vás zabalí jako miminko, nás zavede vedoucí lázeňské péče v Bohdanči Zuzana Pompošová. Rozhovor si poslechněte ZDE

Paní Anna Babáková je po operaci kolene, chodí o berlích, ale nevzdává to. Poslechněte si ji

 

O Léčebných Lázních Bohdaneč

Lázně se specializují na léčbu pohybového aparátu, ve které v rámci evropských měřítek dosahují špičkových výsledků. Kromě léčebných pobytů poskytují řadu relaxačních a wellness kúr pro zdraví, krásu a relaxaci.

 

Více na www.llb.cz

 

Šárka Málková, redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář