Alarmující statistiky odhalily nutnost propagovat bezpečnější chování na slunci

Rakovina kůže je jediným typem rakoviny, který je viditelný pouhým okem. Pokud je diagnostikovaná včas, 90 % případů melanomů je účinně léčitelných. Na druhou stranu je tento typ rakoviny nejrychleji se šířící a vede k úmrtnosti stále mladší věkové skupiny. Proto je třeba šířit informace o prevenci a o bezpečném chování na slunci.

Agentura IPSOS v roce 2015 provedla pro značku La Roche-Posay výzkum zaměřený na návyky lidí v souvislosti s pobytem na slunci. Do této studie bylo zapojeno téměř 20 000 osob z 23 zemí a výsledky odhalily zcela zásadní nesoulad mezi znalostmi spotřebitelů a jejich chováním spojeným s rizikem sluneční expozice:

Více než 9 z 10 účastníků studie si uvědomuje nebezpečí spojené s pobytem na slunci v případě, že nepoužívají ochranné přípravky, ale opalovací přípravek si na obličej konzistentně nanáší pouze 27 % lidí.

Pouze 5 % osob nosí triko s dlouhým rukávem nebo ochranné oblečení.

Pouze 20 % osob se snaží pobývat ve stínu.

Alarmující výsledky odhalily pokračující nutnost přinášet ještě lepší a jednodušší iniciativy, které by široké veřejnosti pomohly snadno si osvojit bezpečnější chování při pobytu na slunci.

AUDIO rozhovor: Profesorka Jana Hercogová z kožní kliniky Nemocnice Na Bulovce nám potvrdí,jak je prevence důležitá.

Revoluční technologickou novinku, která pomáhá široké veřejnosti osvojit si správné návyky pro bezpečný pobyt na slunci

Značka La Roche-Posay představila  osvětovou kampaň v prevenci proti rakovině kůže Skinchecker a revoluční technologickou novinku v ochraně před slunečním zářením MY UV PATCH. Tato aplikace přesně měří UVA a UVB expozici a informuje uživatele o tom, jak se na slunci chovat bezpečněji a jak minimalizovat riziko rakoviny kůže.  Cílem kampaně je změnit špatné návyky lidí na slunci a naučit je správnému chování, které jim může zachránit život.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář