Nový laser zničí plíseň nehtů

Plíseň nehtů je velmi zdlouhavé a dosud i dost komplikovaně léčitelné onemocnění. Často zanechává dlouhodobé i trvalé následky. Lokální prostředky jako laky, masti či krémy nejsou příliš účinné a navíc jsou drahé. Celková léčba zase zatěžuje organismus, hlavně pacientova játra .

Novinka Ellipse Multiflex svou laserovou koncovkou léčí i nehtovou plíseň.

Při léčbě postižení nehtových plotének plísní (onychomykozou), je možné využít laserové záření.
Během ošetření laserem dochází k zasažení mykotických (plísňových) vláken velmi silným, ale přesně zaměřeným paprskem světla, který vlákna ničí. Nehtové ploténky zejména na dolních končetinách odrůstají velmi pomalu – přibližně 6-9 měsíců. Z tohoto důvodu není efekt patrný hned po prvním ošetření, ale až po jeho opakování, kdy nehet pozvolna odrůstá. Laserový zákrok je nutné opakovat alespoň 4x pro dobrý výsledek, v intervalu přibližně 3-4 týdny.

Jak zákrok probíhá?

Po důkladné desinfekci pokožky se palce či prsty nohou injekčně znecitliví. Při samotném zákroku je nutné si ochránit zrak speciálními brýlemi či neprůsvitnými kryty, jinak hrozí nebezpečí poškození zraku. Pro dobrý výsledek je nutné ošetření celé nehtové ploténky i přesto, že viditelně je postižená pouze jen její část.

Fotorejuvenace, neboli omlazení intenzivní pulsním světlem (IPL) patří mezi TOP estetická dermatologická ošetření. Rychle a spolehlivě, s účinností laseru, ale mnohem méně bolestivě, odstraňuje pigmentace, žilky, vrásky i chloupky. Současnému IPL vládne novinka- přístroj, kde pomocí koncovky jde o šetrný zákrok světelnou energií /laserem nebo IPL/. Vytváří se  nová kolagenní vlákna. Vyhlazují se vrásky, mizí žilky, pigmentové skvrny, akné a zlepšuje se textura pleti.

Při ošetření  zbaví chloupků větší plochu za pouhých 20 minut. Ošetření intenzivním pulzním světlem je také mnohem méně bolestivé než laserové zákroky, přitom se jim svou účinností vyrovná. Pokud je dermatolog zkušený, dokáže vytěžit z jednoho ošetření maximum – omladí a projasní tvář, odstraní žilky i chloupky a nastartuje tvorbu kolagenu, která je na pleti patrná ještě dlouhé měsíce po ošetření.

Například dobré výsledky na tvářích, dekoltu, hřbetech rukou  jsou při užívání další novinky – speciálního aplikátoru, který dostane to pravé množství kyseliny hyaluronové přesně tam, kam je potřeba, a hydratace je díky němu rovnoměrná. Ošetření je navíc působením vakua méně bolestivé.

AUDIO: Jak se pracuje s novým systémem  dermatoložce  Editě Hruškové z kliniky Asklepion?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář