Vliv poprsí na sebevědomí a psychickou pohodu ženy

Spokojenost žen s vlastním tělem není samozřejmostí. Spíš naopak. Jen menšina se cítí opravdu dobře a nemá potřebu na svém vzhledu něco měnit. Obzvlášť citlivou tělesnou partií jsou ženská prsa, která západní kultura vnímá jako hlavní symbol ženské přitažlivosti, takže jsou vystaveny neúměrnému tlaku a pozornosti.

 

Problém je v tom, že většina žen požadovanému ideálu neodpovídá. Přesto se snaží nějak přizpůsobit.

 

Lze s tím něco dělat? Samozřejmě. Pokud nejsme vnitřně spokojeny a necítíme se dobře ve svém těle,  můžeme se rozhodnout, že právě nastal čas pro změnu a „osobní inventuru“. Někdy stačí zpochybnit nesmyslné trendy, které dnes za ideál krásy prosazují jakousi sexuálně provokující bytost ve věčně mladém dívčím těle, jež se skutečným zralým ženstvím nemá nic společného.

 

Překážkou na cestě ke spokojenosti často bývají i dávné scénáře z našeho dětství, které nás naučily plnit požadavky ostatních, avšak odpojily nás od našich vlastních potřeb.

 

Jak tohle všechno souvisí se spodním prádlem? Podstatně. Ne nadarmo se říká, že na kvalitě svého spodního prádla poznáme, jak si vážíme samy sebe. Naše okolí pod svrchní šaty nevidí, spodní prádlo kupujeme hlavně samy pro sebe. Od dialogu, který se rozvine v prodejně se spodním prádlem třeba mezi ženou a (zkušenou, citlivou) prodavačkou, může být jen krok k dialogu o hledání sebe samé, k  uspokojivějšímu životnímu směřování.

 

Foto: www.braexpert.cz – Prodejce spodního prádla pro plnější poprsí (košíčky D-K)

 

PhDr. Eva Labusová je poradkyní pro rodinu a mezilidské vztahy s poradnou v Praze 8 Kobylisích…a odpovídá na otázky -Jak pomoci ženskému sebevědomí, co si neseme z dětství, jak osudu čelit?

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Šárka Málková, redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář