Při léčbě dermatóz se nově uplatňují zdravotnické prostředky

Zánětlivé dermatózy, jako je lupénka nebo atopická dermatitida, a doprovodná suchost pokožky, se ve vyspělých zemích objevují stále častěji. Na vině jsou genetické, imunologické, ale také environmentální faktory. Roste také nabídka přípravků, zcela novou kategorií na trhu jsou zdravotnické prostředky s prokazatelnými účinky.  

Lupénka se projevuje nadměrným odlupováním pokožky a svěděním, v jehož průběhu se střídají období akutního vzplanutí a remise. Lupénkou, která je chronickým onemocněním a není možné se tedy příznaků natrvalo zbavit, trpí přibližně 5–6 % populace. Atopická dermatitida je chronické zánětlivé onemocnění kůže, které se může objevit v každém věku, ačkoli častěji je diagnostikována u dětí. První příznaky se zpravidla objevují v prvním roce života. Vliv na častější výskyt má bydlení ve městech, v klimatu s nízkou vlhkostí. Příznaky zhoršuje i stres, alergeny nebo detergenty, jimž jsme vystaveni. Atopická dermatitida se dotýká asi 10-15 % lidí.

Hledání optimální léčby

Ložiska, kde je kůže šupinatá, červená a svědivá, se objevují na různých místech, například loktech, kolenou, na krku, obličeji, ale také na hlavě. Často na místech, která jsou doslova na očích. Lidé na ulici pak často netuší, že lupénka či ekzém nejsou nakažlivé a postiženým lidem se vyhýbají. Nemocní pak zoufale hledají pomoc. Avšak nalezení vhodného přípravku pro každodenní použití bývá pro postižené velmi obtížné. Použití lokálních glukokortikosteroidů vnímají, s ohledem na riziko nežádoucích účinků, někdy také kortikofobii, až jako poslední volbu.

Naopak při alternativě v podobě hydratačně-promašťujících kosmetických či dermokosmetických přípravků bylo výzkumy zjištěno, že až 25 % pacientů nedodrží doporučení lékaře. Rozhodující jsou negativní vlastnosti přípravků, jako je nepříjemný zápach, mastná konzistence, znečištění oděvů, ale také vysoká cena. Cena bývá klíčová i s ohledem na doporučené týdenní množství hydratačních přípravků, které umožňuje udržet projevy onemocnění pod kontrolou. U dospělých činí toto množství 250–500 g emolientu, přičemž pokožku je třeba promazávat 3x denně.

Novinky uleví

Novinkou napomáhající léčbě lupénky, atopické dermatitidy i ekzému je řada Mediderm® německé společnosti SpreewälderArzneimittelGmbH. Mediderm jsou jediné zdravotnické prostředky na českém trhu určené pro léčbu zánětlivých dermatóz. Výrobky přinášejí úlevu od příznaků úporné suchosti a svědění, které doprovázejí chorobně suchou pokožku. Mediderm zajišťuje hloubkovou hydrataci pokožky, její vyhlazení a zvýšení pružnosti. Zároveň omezuje a zmírňuje podráždění.

Ve střídavé terapii při užívání kortikosteroidů mají zdravotnické prostředky Mediderm významný vliv na zkrácení doby zhoršení příznaků nemoci, snížení počtu jejich návratu a celkové udržení zlepšení po kortikoterapii při lupénce, zkrácení doby léčby atopické dermatitidy a snížení spotřeby kortikosteroidů.

Komplexní terapie

Řada Mediderm je komplexní terapie, která zahrnuje krém, šampon a přípravky do koupele a sprchy. Účinnost i bezpečnost všech přípravků je založena na obsahu osvědčených složek s dobře zdokumentovanými vlastnostmi. Krém Mediderm díky obsahu vysoce stabilní vazelíny (Petrolatum) na povrchu pokožky vytváří hydrofobní film zadržující vodu. Šampon Mediderm díky obsahu bílého ichtamolu omezuje vznik kožních šupin. Ichtamol je známý svými výjimečnými regeneračními schopnostmi, zatímco další složka, Panthenol uklidňuje, zlepšuje hydrataci, podporuje hojení. O dalších účinných složkách čtěte na www.Mediderm.help.Nově nás sledujte také na Facebooku a Instagramu: profil MedidermHelp.

Přípravky Mediderm neobsahují SLS, parabeny, parfémy a barviva, díky jemné konzistenci se rychle vstřebávají a neznečišťují oděvy ani ložní prádlo. Prošly klinickou studií s pozitivním výsledkem. Mediderm poptávejte v lékárnách a na e-shopech.

Vyhrajte balíček zdravotnických prostředků Mediderm® na vysušenou a podrážděnou kůži s lupénkou

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář