Tip pro vaší lékárničku: Hojící balzám pro obnovu poškozené kůže

Od suché kůže a lišejů až po trhlinky na kůži či dokonce spálená místa. Na všechna tato poranění či podráždění pokožky účinně reaguje multifunkční Cicaplast balzám B5 dermokosmetické značky La Roche-Posay.

 

Jedinečná novinka by tak neměla chybět v žádné rodinné lékárničce, protože se bude hodit nejen při zimní či letní dovolené, ale také při sportu, přebalování miminek a při výletech do přírody.
Působení hojicího balzámu je velmi široké, neboť přípravek nejen zklidní akutní stav podrážděné pokožky, ale jeho účinné léčivé látky se postarají o obnovu poškozené kůže, a to jak u dospělých, tak u dětí či kojenců. Přípravek totiž obsahuje nejen zklidňující a protizánětlivé látky, ale také stimuluje obnovu buněk a posiluje regenerační funkci pokožky. Díky multifunkčnímu účinku tudíž dochází k rychlému a účinnému hojení.

 

„Za přidanou hodnotu považuji fakt, že přípravek je vhodný pro všechny věkové kategorie. Je hypoalergenní, neobsahuje parabeny ani lanolín a není parfémovaný. Navíc se velmi dobře vstřebává, je výživný a hydratační,“ vysvětluje další výhody nového přípravku MUDr. Monika Arenbergerová z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a dodává, že Cicaplast balzám B5 obsahuje rostlinný extrakt Madecassoside urychlující regeneraci, zatímco komplex mědi a zinku zabraňuje množení baktérií. Současně přípravek obsahuje i panthenol, který má zklidňující, reparační a protizánětlivé účinky.

 

Cicaplast balzám B5 působí na celou řadu problémů, a proto je jeho využití v dermatologii velmi široké. Vedle již uvedených indikací je možné přípravek využít i na léčbu jizviček po neštovicích, popraskané bradavky při kojení, potrhané koutky rtů či zhojení jizev po kožních zákrocích nebo po laseru. Univerzální hojicí přípravek pomáhá také po spálení na slunci, tetování či po depilaci, a jeho blahodárné účinky ocení i lidé s atopickým ekzémem.

 

Cicaplast balzám B5 dostanete v lékárnách bez receptu, doporučená spotřebitelská cena  multifunkčního přípravku je 190 korun za 40 ml balení, 310 korun za 100 ml balení.

www.laroche-posay.cz

 

 

Lékárnice Lenka Hlaváčková ví, kdo může balzám používat, které hojivé účinky v sobě skrývá a kde pomáhá.

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Šárka Málková, redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář