Probiotické tampony

V České republice pravidelně trpí vaginálními záněty více než dvě třetiny žen.  Intimní problémy jsou doprovázeny nepříjemným pocitem svědění, pálení a výtokem, často i bolestmi při a po pohlavním styku.  

Pochva je před agresivními mikroorganizmy, které mohou být příčinou různých infekcí, chráněna především laktobacily, tedy bakteriemi mléčného kvašení. Ale tím, že užíváme antibiotika, tabák, nadměrně nebo nevhodně používáme intimní hygienu, díky hormonálním změnám, nadměrnému stresu, nošení syntetického nebo těsného oblečení, koupání v bazénech či rybnících, ale i nechráněnému sexu může být počet laktobacilů snižován. Výtok je kromě těhotenství nejčastější příčinou návštěvy gynekologa a statisíce žen trpí těmito potížemi opakovaně a dlouhodobě.

 

Prevence i léčba díky probiotickým tampónům ellen?

 

Tampóny ellen® obsahují  laktobacily –  bakterie mléčného kvašení, které jsou lidského původu
a patří mezi nejčastější kmeny, nacházející se v přirozené zdravé poševní mikroflóře. Aktivní probiotická složka LN® se z tampónu uvolňuje až při tělesné teplotě, přičemž tento proces žena vůbec nepociťuje.

 

V době menstruace, kdy dochází k přirozenému úbytku laktobacilů a naopak k pomnožení jiných nebezpečných bakterií, je lepší užívat poševní tampóny než menstruační vložky.
Ideální rovnováhu vaginální mikroflóry žena obnoví pravidelným používáním probiotických tampónů ellen®, které chybějící laktobacily ženskému tělu dodají, po třech až šesti měsících užívání. Příznivé účinky jsou ale zřejmé již po použití v průběhu první menstruace. Probiotické tampóny lze užívat i mimo menstruaci. Probiotické tampóny ellen? doporučuje Česká gynekologická a porodnická společnost ČLS JEP

 

Probiotické tampóny byly z hlediska bezpečnosti a účinnosti zkoumány mnohými klinickými studiemi. U nás získaly probiotické tampóny doporučení České gynekologické a porodnické společností ČLS JEP a v EU jsou certifikovány v jako zdravotnický prostředek.

 

Probiotické tampóny nejen že absorbují menstruační krvácení, ale především obnovují přirozenou poševní mikroflóru. Balení mini obsahuje 14 ks (doporučená cena v lékárně: 230 Kč), balení normal obsahuje 12 ks (doporučená cena v lékárně: 199 Kč) a balení super obsahuje 8 ks tampónů (doporučená cena v lékárně: 177 Kč). V druhé polovině letošního léta bude nově k dispozici také ekonomické balení normal obsahující 22 ks tampónů (doporučená cena v lékárně: cca. 320 Kč). Absorpční schopnost tampónů je značena kapkami, podobně jako u klasických tampónů. Jejich pravidelné užívání má léčebný, jakož i preventivní charakter, který doplňuje například i vhodná osobní hygiena, bavlněné spodní prádlo a netěsné oblečení.

 

To, že probiotické tampóny opravdu pomáhají, dokazuje např. Monika Rymešová, která poprvé prodělala vaginální mykózu ve 14 letech:

 

„Pořídila jsem si  hned tři balení a vyzkoušela užívání tamponů po třech po sobě jdoucích menstruacích. Změnu jsem pocítila již přibližně po měsíci, kdy jsem přestala pozorovat výraznější výtok, který mě obtěžoval snad od počátku mých potíží. Po dalších asi 14 dnech výtok zmizel úplně. Ellen užívám pravidelně již tři čtvrtě roku a od té doby nevím, co jsou to vaginální mykózy. Opět chodím o víkendech plavat a tentokrát už nemusím přemýšlet o tom, kdy má můj gynekolog ordinační hodiny.“

 

Šárka Málková, Redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář