Trpíte na „močák“? Neponechejte nic náhodě!

První teplé a slunečné dny lákají k nejrůznějším radovánkám. Jenže některé mohou skončit nepříjemnými starostmi. Jakmile pocítíte pálení či řezání při močení, začněte problém řešit. Včasný zásah může předejít zhoršení i následným recidivám v podobě opakovaných problémů s močovými cestami. Máte-li k letním potížím sklony, nespoléhejte na náhodu a pojistěte si letos klid.

Pokud jste už měli s letními potížemi tu čest, tak víte, jak nepříjemné a často bolestivé jsou. Jestli jste je zatím neprodělali, věřte, že není o co stát. Mnohem lepší je se jim vyhnout, proto vsaďte na prevenci. Dodržujte pitný režim, choďte pravidelně na toaletu, noste bavlněné spodní prádlo a nezapomínejte na pravidelnou hygienu intimních partií. Pomůže vám také pestrá strava bohatá na vitaminy a kysané mléčné výrobky s probiotickými bakteriemi a laktobacily.

Můžete ale udělat i něco navíc! V rizikovém období můžete k preventivním opatřením přidat preparát s brusinkami. Například doplněk stravy Naturevia Mega Brusinky se zlatobýlem obsahuje koncentrovaný brusinkový extrakt Cran-Max, jenž má garantovaný vysoký obsah proanthokyanidinů (PAC). Ty podporují přirozenou obranyschopnost a odolnost, ale hlavně odlepují škodlivé bakterie E.coli od sliznice močového měchýře. Tím zabrání jejich množení. Navíc v přípravku je také zlatobýl. Právě tato tradiční urologická bylinka pomáhá udržovat zdravý močový měchýř, podporuje tvorbu moči a vypláchnutí volných bakterií z močových cest. Brusinky jsou však vhodné nejen „pro sichr“, ale užívat je můžete i v případě, že problém propukne naplno a lékař vám předepíše antibiotika.

Když se objeví náznaky potíží

Cítíte řezání či pálení, když si jdete odskočit? Pak na nic nečekejte a okamžitě se pusťte do boje! V něm vám pomůže komplexní přípravek, který obsahuje kromě brusinek i D-manózu, bylinné extrakty a důležité vitaminy, jež podpoří správnou funkci močové soustavy a imunitu. Spojení D-manózy a brusinek je důležité proto, že společně mohou ještě účinněji bránit přilnutí bakterií E.coli na sliznici močových cest. D-manóza je jednoduchý cukr, který je po vstřebání se do organismu téměř celý v nezměněné formě vyloučen ledvinami do moči jako odpad. Právě tam se váže na bakterie Escherichia coli a zabraňuje jim v uchycení na stěnu močového měchýře, podobně jako látky z brusinek. Jenže zatímco D-manóza působí rychle, brusinky naopak dlouhodobě a to až 16 hodin. Proto je důležité, abyste sáhli po doplňku stravy, který obsahuje obojí. Právě takovým je Naturevia UroPerfect Manóza Rapid, jenž kromě silné dvojky obsahuje ještě zlatobýl, který pomůže nebezpečné bakterie z těla vyplavit a tím zabrání jejich řádění. Má také v sobě také vitamin D, jenž podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Navíc tento přípravek je bez barviv, cukru i umělých sladidel a je balený v praktických sáčcích, jejichž obsah stačí smíchat s trochou vody a vypít. Takže díky němu zvýšíte příjem tekutin a dostatečná hydratace je pro zdraví močových cest velmi důležitá. Úleva by se pak měla dostavit brzy.

Kdy je čas jít k lékaři

Jsou ale případy, kdy se bez pomoci doktora neobejdete. Jestliže se váš stav nezlepší ani po týdnu či se obtíže zhoršují, vyrazte do ordinace. Je totiž možné, že problém je už natolik „rozjetý“, že se bez antibiotik neobejdete. Ovšem pokud to jen trochu jde, je lepší volit jinou cestu. I proto se v současnosti čím dál častěji doporučuje tzv. antiadhezivní terapie, která využívá právě protipřilnavého efektu brusinek a manózy. Největší výhodou tohoto postupu je minimální riziko nežádoucích účinků, kdy nedochází k poškození střevního mikrobiomu antibiotiky a bezpečné je i dlouhodobé užívání. Také nehrozí vznik rezistence na antibiotika jako při jejich častém užívání při opakujících se problémech. Ovšem vždy je lepší problémům s močovými cestami předcházet, než je řešit. Proto nikdy nepodceňujte prevenci. Má smysl a můžete si díky ní ušetřit spoustu starostí.

Zdroj: www.naturevia.cz

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář