Udržte si kondici i v zimních měsících

Myslíte si, že během zimních měsíců nelze pracovat na postavě a fyzické kondici tak dobře, jako v létě? Než v zimě na své tělo úplně rezignujete, podívejte na naše tipy, které vám mohou pomoci otevřít oči.

foto: Shutterstock

Zkoušíte běhat a jezdit na kole, když je venku led a sníh? Proč?

Mnoho trendů k nám dorazí ze západních zemí. Protože jedním ze světových center nových trendů je slunná Kalifornie, kde jsou po celý rok takřka ideální podmínky, máme i v Česku pocit, že bychom měli po celý rok běhat.

Podívejte se na to ale z úhlu pohledu našeho podnebního pásu. Máme zde čtyři roční období a podle toho bychom měli se sportem naložit. V zimě raději vyměňte běžecké boty za lední brusle, běžky, snowboard či sjezdové lyže.

Zimní měsíce přináší nespočet příležitostí, jak naopak zapojit nové sportovní aktivity a ještě více tak vykročit směrem ke sportovní všestrannosti. Stejně jako vás nenapadne v zimě skákat venku do dálky, nemusí být vhodné ani jiné aktivity, které vidíte na sociálních sítích u influencerů.

Někdy pomůže správná výbava

Některé sporty se v zimě dělají lépe, když máte správné vybavení. Boty by měly mít podrážku, díky které vám to pod nohama nebude tolik klouzat. Telefon dejte do odolného pouzdra, dobrou službu udělají i odolné hodinky.

Vyšší nároky jsou kladeny i na oblečení. Nesmíte se příliš potit ani zadýchat. Zkrátka intenzita cvičení musí být „tak akorát“, aby aktivita byla náročná, ale nedošlo k poranění nebo onemocnění.

Nezapomínejte na vnitřní sportoviště

Cvičit venku je sice příjemné a prospěšné, někdy ale zkrátka je natolik nevhodné počasí, že je lepší uchýlit se do vnitřních prostor. Velká spousta sportů, které přes léto děláme, přitom má krytou alternativu.

Místo workoutových hřišť můžete zavítat do vnitřní posilovny. V každém městě lze najít krytý plavecký stadion. A opomenout nemůžeme ani tenisové kurty, badminton či squash.

Nechce se vám vylézat? Cvičit se dá i doma

Pokud vás venkovní počasí natolik odrazuje, že nechcete vytáhnout paty z domova, nezapomínejte na to, že cvičit se dá skvěle i doma. Stačí udělat několik dřepů, kliků, protahovacích cviků apod.

Jen 20 minut denně a udržíte si skvělou kondici i během zimy. Nemusíte se posouvat na vyšší úroveň, ale nebudete kondici ztrácet. A v létě tak nebude nutné nic dohánět, jen navážete tam, kde jste přestali.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář