Celodenní komprese je něco, o čem jste možná ještě neslyšeli

Chcete zhubnout, dostat se do lepší kondice, snadněji cvičit, cíleně podporovat krevní a lymfatický oběh, vyvarovat se křečovým žilám anebo se prostě jen cítit lépe a fit? Zajímejte se o kompresní oblečení. Je ho více druhů, s více způsoby použití, ale každé se stejným základním účinkem: podpora všeho, co jsme na začátku zmínili.

Kompresní oblečení – o co jde?

Kompresní oblečení je speciálně střižené a šité oblečení, které díky svým vlastnostem dokáže odvádět pot z těla, podporovat okysličení krve, urychlovat tok lymfy – a díky tomu všemu prostě zvyšovat sportovní výkon. Ovšem také zkracuje dobu potřebnou na regeneraci svalů a snižuje riziko úrazu svalů na minimum.

Tohle ale nejsou jediné výhody a efekty kompresního oblečení. Ve výsledku totiž sportovní oblečení také podporuje redukci hmotnosti pomocí cvičení. A umí i zmenšovat stupeň celulitidy. Jak? Podporuje kožní val, vyloženě jej zpevňuje.

Díky tomu může lymfa i krev lépe proudit, hlavně tím správným směrem (v nohou se někdy krev na krátkých vzdálenostech vrací a tím vznikají křečové žíly). Tukové polštáře se tím minimalizují, ale také se zpevňuje vazivo okolo nich.

Kompresní oblečení funguje i po té, co máte docvičeno!

Kompresní oblečení, které má místně zesílený tlak (tedy je ušité speciálně pro cvičení, s vyšším tlakem na kotnících než na stehnech, aby lymfa i krev proudily správně), dokáže několikanásobně prodloužit navozený pohyb lymfy.

Tedy i v době, kdy už máte odcvičeno, odběháno, zkrátka kdy už odpočíváte, se vaše lymfa ještě vesele a správně pohybuje. Nejen díky tomu se budete cítit mnohem lépe. Nohy budou lehčí, méně unavené, tělo bude celkově odpočinutější a po pohybu hlavně psychicky zrelaxované. Navíc se po sportování nebudete cítit jako zpráskaný pes.

Na celodenní kompresi volte oblečení s nižším tlakem

Pro to, abyste podporovali práci lymfy celodenně, nebo během náročného a dlouhého cestování, je dobré si pořídit kompresní oblečení s menší kompresí. To je určeno pro celodenní nošení a opravdový význam v této oblasti přikládají lékaři zejména kalhotám.

Ty působí preventivně proti syndromu unavených nohou, proti vzniku nebo zhoršování stavu křečových žil a také celodenně podporují i lymfatický systém. Pokud se obáváte stálého tlaku například na břiše, protože na sebe natáhnete stahovací kalhoty a bude vám z toho postupně zle, tak vězte, že tady je to jinak. Tlak je v kompresních kalhotách totiž jen na vybraných místech. Komprese je docíleno střihem a šitím, nikoliv jen pevným elastickým materiálem.

Rozhodně nejde o experiment – komprese je po dlouhá léta ověřenou terapií

Komprese, zejména nohou, je proces, který lékaři velmi oceňují. Mají totiž ověřeno, že rozprouděním lymfy pomocí komprese je možné zabránit, vyřešit anebo alespoň zmírnit mnohé. Komprese a lymfodrenáž jsou procedury, které lékaři oceňují a pacientům i předepisují.

Specifickou roli má komprese nejen ve spojení s křečovými žílami, ale i při výraznější redukci hmotnosti. Práce s lymfatickým systémem totiž pomáhá v boji s obezitou. Lymfa vyplavuje těla zplodiny, na které jsou navázány tuky, Proces hubnutí je díky tomu rychlejší i zdravější.

Můžete si kompresní oblečení finančně dovolit?

Když si čtete o speciálním kompresním oblečení, tak si možná říkáte, že to nebude nic pro vás. Je natolik sofistikované, že prostě musí být drahé. Opak je ale pravdou. Kompresní oblečení totiž najdete už i v Lidlu. Zatím sice jen to, které je určené ke sportování, tedy oblečení s vyšší kompresí, ale za velmi přijatelné ceny.

A je totiž v Lidlu zvykem, jde o kvalitní kousky za ani ne poloviční ceny, než za jaké koupíte stejné produkty ve specializovaných obchodech se sportovním oblečením. Nevěříte? Projděte si Lidl leták. Kompresní oblečení je ve speciální nabídce po celé první čtvrtletí roku 2018!

Podpořte kompresi i pravidelným příjmem tekutin!

Během sportování je nutné pravidelně doplňovat tekutiny. Při kratším běhu sice ne tolik, jako při dlouhé túře náročným terénem, ale trocha pití se hodí vždy! Lymfa i krev musejí totiž být dost naředěné na to, aby mohly správně téct a jednak okysličovat, jednak odvádět zplodiny a přebytečnou usazenou vodu z těla.

Když si prohlédnete Tesco leták, najdete tu mimo jiné i sportovní lahve, které můžete bez obav brát s sebou. Nebudete se muset obávat, že by se něco vylilo anebo by vám připravený nápoj příliš vychladl. Termo lahve nebo termo obaly na běžné sportovní lahve udrží teplo poměrně dlouho.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář