Chcete zhubnout a nedaří se? Pozor na polopravdy o hubnutí!

Mnohé z nás trápí, že vážíme víc, než si přejeme. Snažíme se hubnout podle „zaručených“ rad našich kamarádek, ale výsledky jsou stále v nedohlednu. Ne všechny rady jsou však správné a mohou nám pomoci k ideální váze.

Při hubnutí nejčastěji chybujeme v těchto bodech:

Vyzkoušela jsem snad všechny diety a nic nepomáhá. Vždy zhubnu nanejvýš 4 kg za měsíc.

Očekávání, že zhubnete 20 kg za měsíc je nereálné. Bohužel, většinou nás nižší úbytek váhy odradí od toho, abychom pokračovali v odtučňovací kúře. Je důležité si uvědomit, že pokles váhy o 2 kg za měsíc je velmi dobrý výsledek. Za rok tak můžete zhubnout až 24 kg.

Snažím se po 17 hodině nejíst, ale později večer mám velký hlad.

Není divu, že máte hlad. Tato poučka nemá žádný rozumný základ. Nikde není psáno, že po 17. hodině se v těle děje něco jinak. Je mnohem lepší, rozdělíte-li jídlo do několika porcí během celého dne. Večeři nevynechávejte. Pouze dávky jídla by měly být menší, než dopoledne. Jezte zejména lehká jídla, ovoce a zeleninu. Nejhorší je večeři, snídani i oběd vynechat.

Celý den nejím, a přesto nehubnu.

Jedna z nejčastějších chyb, které se můžete dopustit. Vynecháním jídla a dlouhými pauzami mezi nimi povzbuzujete úsporné hospodaření s energií a tuky. Takže omezení příjmu potravin nemusí vést k žádanému výsledku.

Jím stejně jako ostatní a stále tloustnu.

Mezi lidmi jsou velké rozdíly v rychlosti spalování tuku. Dědičnost se podílí na váze každého z nás nejméně 50 %. Bohužel stále není přesně známo, v čem je rozdíl mezi těmi, co tloustnou snadno, a těmi, kteří si udržují normální váhu.

Velmi pomůže stanovit si reálný cíl. Přestože je to sen všech co o to usilují, zhubnout tak, aby se váha opět rychle nevrátila, není rychlé ani jednoduché.Nejdůležitější je ale vytrvat a neztratit naději.

foto: Pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář