Jaký vliv má na hubnutí slezina? Větší, než si myslíte

Slezina. Orgán, který je při řešení řady zdravotních potíží neprávem opomíjený a řada lidí o jeho přínosu pro zdravé fungování organismu ani netuší. Někteří ho dokonce považují za nepotřebný orgán. Slezina přitom může být příčinou mnoha zdravotních potíží a plní řadu důležitých funkcí. Je například neocenitelným pomocníkem pro pacienty trpící nadváhou, kteří se neúspěšně snaží zbavit přebytečných kil.

Lidé s nadváhou se častěji potýkají se zdravotními problémy, jako je vysoký krevní tlak, kardiovaskulární choroby, bolesti kloubů a hormonální nerovnováha. Kromě toho se také v průměru dožívají nižšího věku. Někdy se však přes všechny snahy nedaří váhu snížit, i když se pacient drží všech dietních doporučení a věnuje se pravidelně pohybovým aktivitám. Na tom, jakou máme hmotnost, se v největší míře podílí metabolismus a hormonální systém. Pomalu pracující metabolismus ztěžuje hubnutí, neboť spálí málo energie a ve větší míře produkuje volné radikály, které poškozují buňky a způsobují předčasné stárnutí. Odvolávat se však na špatný metabolismus, který nám byl dán geneticky, je čirý alibismus. Je faktem, že účinnost metabolismu je nám zčásti dána geneticky, ale může být výrazně ovlivněna v náš prospěch.

Stabilní hormonální systém je základ

Odpovědí na otázku, co tedy ovlivňuje fungování metabolismu, je složitě propojený a komplexní celek zvaný hormonální systém. Pokud je vyvážený, dokáže přirozeně reagovat na aktuální potřeby a práci metabolismu přizpůsobovat momentální fyzické námaze a stravování. V posledních desetiletích dramaticky přibývá počet lidí, kteří se potýkají s hormonální nerovnováhou. Je to dáno tím, že do našeho těla každý den dostáváme v potravě, vodě, ale i dýcháním a užíváním nevhodné kosmetiky celou řadu jedovatých chemikálií, které stabilitu hormonů narušují. K tomu připočtěte stres, charakteristický rys moderního života západních civilizací, a výsledkem je kumulace toxinů v našem těle.

V hlavní roli vylučovací orgány

Mezi životně důležité orgány patří ty, které jsou zodpovědné za vylučování škodlivin z těla. Jde především o játra, přímo související se zdravým spalováním. „Pro nastartování zdravého metabolismu je velmi důležitá detoxikace jater od chemických toxinů a mikrobiálních infekčních ložisek. Dále funkční hormonální systém pomáhají udržovat slezina a slinivka. Zatímco v západní medicíně bývá důležitost těchto orgánů při léčení mnoha zdravotních potíží podceňována, čínská tradiční medicína s nimi pracuje často,“ vysvětluje Mgr. Marie Vilánková, odbornice na řízenou očistu těla metodou CIC (controlled inner cleansing). „Slezina je mateřský orgán všech hormonálních žláz, její stav je ovlivňuje. Pro zdravý hormonální systém je nezbytné slezinu a slinivku zbavit všech živých i neživých toxinů podobně jako u jater. K tomuto účelu se hodí přípravky bioinformační medicíny na přírodní bázi. Pro detoxikaci sleziny je vyvinutý například přípravek VelienDren nebo VelienHerb od Joalis, výrobce čistě přírodních detoxikačních preparátů,“ doplňuje Mgr. Vilánková.

O slezině

Slezina je největším orgánem lymfatického systému. Její hlavní funkcí je filtrovat a čistit krev. Dokáže tělo zbavovat spotřebovaných červených krvinek, především však slouží jako podpora celého imunitního systému. Vytváří totiž protilátky, které pomáhají tělu zbavit se škodlivin a bakterií. Slezina je zároveň jedním z hlavních zdrojů energie. Podle prastarého čínského lékařství umožňuje získávat energii ze stravy, a pokud je poškozená, projevuje se nedostatkem energie a únavou.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář