Čím více jsme unaveni, tím více podléháme stresu a to nás dříve nebo později dožene

Dnešní doba na nás v rychlém časovém sledu valí spoustu informací z celého světa. Je těžké informačnímu boomu odolat a chránit své já.

„Čím lepší budete mít svou integritu JÁ, tím lépe si budete umět nastavit své hranice,“ říká praktická lékařka Hana Váňová, homeopatka z Litovle a zakladatelka Homeopatické lékařské asociace. „Je dobré si uvědomit, že čím více jsme unaveni, tím více podléháme stresu a to nás dříve nebo později dožene. Poznejte sami sebe. Je to ta nejlepší prevence. Pokud budeme potlačovat symptomy, za sto let budou mít lidi tolik psychických problémů, že si s tím nebudou vědět rady.“ dodává.   Homeopatie umí harmonizovat drobné nerovnováhy v těle. Zdravotní stav pacienta lze kromě akutní léčby podpořit i konstitučním lékem. Pacient pak na stres reaguje lépe.

Naše tipy:

  • Udělejte si každý den pro sebe čas na to, co máte rádi. Běhejte, zacvičte si jógu, pusťte si hudbu, přečtěte si knížku. Činnost, kterou děláte rádi, ve vás podporuje produkci endorfinů a tím se vaše tělo uvolní.
  • Máte problém s přibýváním na váze? Hodně spěte! Ve stresu tělo pomaleji tráví, je překyselené, nic nefunguje, jak má. Primární je nastavit si pravidelný rytmus spánku a bdění. Nefunguje-li spánek, přichází únava a vyčerpání.
  • Začněte své problémy řešit včas! Poslouchejte signály svého těla, předejdete tak vzniku autoimunních nemocí.
  • Objevily se u vás křeče? Pak máte pravděpodobně nedostatek hořčíku!

AUDIO rozhovor:  S lékařkou Hanou Váňovou natáčela Šárka Málková. Poslouchejte.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář