Co se suchou pokožkou?

Střídáním teplot, zima, mráz, vítr, to vše vysouší naši pokožku. Na povrchu pleti se objevují šupinky, kůže ztrácí jemnost a pružnost, její povrch je suchý a na omak hrubý. Taková kůže má větší sklon k podráždění, objevují se prasklinky, které mohou vézt až k různým zánětům.

Během chladných dnů je naše pokožka extrémně zatěžována. Musí nás ochraňovat před vnějšími vlivy a udržovat termoregulaci. Proto potřebuje v tomto období více péče. Mráz, chlad a vítr pokožku vysušují. Suchá pleť ztrácí schopnost vázat vodu, slábne a rychleji stárne. Mimořádně suchá pokožka může být velmi drsná, popraskaná a tvoří se na ní šupiny. Prasklinky vytváří vstupní bránu pro různé infekce kůže.

Základem zdraví a spokojenosti je zdravý životní styl. Dostatek pohybu, kvalitní vyvážená strava a správný pitný režim pomáhají nejen udržovat naše tělo v kondici, ale poskytují pokožce látky, které pro svou funkci potřebuje. Pravidelná regenerace pleti by měla být součástí každého dne. Je důležité nežádoucím projevům předcházet. Právě pro včasné řešení je dobré začít kvalitním sprchovým gelem s následnou péči například ve formě tělového mléka.

Značka Lactovit se již 20 let věnuje intenzivnímu výzkumu výhod mléka pro péči o pokožku a těchto příznivých účinků začala využívat ve svých produktech. Díky speciálnímu složení obohacenému o proteiny, vitamíny, minerály a lipidy zajišťuje pokožce optimální výživu a hydrataci. Jde ovšem ještě o krok dál a spolu s technologií mikrokapslí PROTEIN CALCIUM přináší to nejlepší z mléka do nejhlubších vrstev pokožky. Hloubkově ji vyživuje, posiluje proti vnějším vlivům a podporuje regeneraci buněk, aby pokožka zůstávala hebká, pružná a zářivá.

Známá topmodelka a matka Daniela Peštová, pro kterou je samotná péče základem zdraví, spokojenosti a krásy se stala ambasadorkou značky Lactovit a na začátku listopadu představila regenerační řadu Lactovit Lactourea, světového experta v boji proti suché pokožce.

Exkluzivní složení řady s obsahem kyseliny mléčné a čisté urey poskytuje suché pokožce důležité živiny, hydratuje ji a regeneruje do hloubky. Navrací jí tak svěžest a mládí, které je vidět i navenek.

Ponořte se do tajemství blahodárných účinků mléka a objevte více pečujících produktů Lactovit na www.lactovit.cz.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář