(Ne)známý pojem HOMEOPATIKA. Víte, co ve skutečnosti znamená a jak je užívat?

Pojem homeopatika zná asi každý z nás. Většina populace si vybaví medikamenty šetrné k našemu organismu, které pomáhají při určitých zdravotních problémech. Ve skutečnosti se jedná o léčebnou metodu alternativní medicíny, kdy je pacient na základě symptomů léčen komplexně jako celek. Homeopatika jsou vysoce zředěné látky účinné látky, jejich užívání nepředstavuje riziko a mohou jej užívat dokonce i děti. Mohou se tak stát účinnou alternativou v případě, kdy pacientovi nezabírá léčba klasickými chemickými léky nebo se chce přísunů chemie do svého organismu vyvarovat.

Homeopatiky účinně a šetrně

Homeopaktika mohou pomáhat s celou řadou problémů, a to i takových, kde klasické léky nezabírají. Zároveň jejich dlouhodobým užívání nehrozí riziko vzniku závislosti na určitou z chemických účinných látek.

Můžeme je tak jednoduše rozlišovat podle konkrétní diagnózy, podle nemocí, ale třeba i pro určitou konkrétní situaci, jako jsou například homeopatika na rýmu, homeopatika na kašel nebo dokonce i homeopatika k porodu.

Homeopatika zároveň rozdělujeme do skupin i podle toho, zda jsou založeny na jedné účinné látce nebo na více, pak mluvíme o monokonponentních homeopatikách nebo o polykomponentních homeopatikách.

Pozor na správné užívání

Ačkoli jsou homeopatika maximálně šetrná, i u nich musíme dát pozor na správné užívání a doporučené dávkování. Pro řešení běžných problémů, viróz a nachlazení využijeme vícesložková homeopatika, která jsou dostupná většinou ve formě mastí, tablet nebo sirupů.

Sáhnout ale můžeme i po jednosložkových homeopatikách, která jsou většinou rozpustná v ústech, mají nasládlou chuť a podobu drobných granulek. Jejich vhodnost, využití a kombinaci s dalšími medikamenty je ale vhodné konzultovat s lékařem nebo homeopatikem.

V každém případě musíme ale pečlivě dbát na správné doporučené denní dávkování, se kterým nám poradí lékař či lékárník a pečlivě číst i příbalovou informaci.

Homeopatika dnes už naštěstí seženeme i v internetových lékárnách, kde si je jednoduše objednáme a pak už jen vyzvedneme. Proto až příště budete bojovat se zdravotním problémem, který se vám vleče a běžné léky nepomáhají, zkuste se podívat například i na homeopatika.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář