Co všechno nevíme o rakovině prsu

Rakovina prsu patří mezi nejčastější zhoubná nádorová onemocnění u žen. A čím dal častěji je tato nemoc diagnostikována i mužům. V průběhu let však v obecném povědomí lidí začaly kolovat mýty, kvůli kterým často podceňujeme jeho prevenci.

Každý rok ve světě onemocní rakovinou prsu více než 1,67 milionu žen a v České republice okolo 7 000 žen.  I přesto, že jsou tato čísla opravdu vysoká, je velikou útěchou, že při podchycení nemoci v ranném stádiu je vysoká šance na úspěšnou léčbu. Proto je důležité dbát na prevenci.

Mezi nejčastější nepravdy o rakovině prsu patří fáma, že ještě nejsme ve věku, kdy by nás rakovina prsu mohla zastihnout. Přitom nejmladším pacientkám bojujícím proti tomuto onemocnění může být okolo 20 let. Bohužel není ani pravda, že pokud rakovinu prsu neprodělal nikdo z našich příbuzných, my se jí hladce vyhneme.  Během let vznikla i nesprávná domněnka, že mamograf škodí zdraví a plně jej při vyšetření zastoupí ultrazvuk. Málokdo také předpokládá, že rakovina prsu, není jen ženskou záležitostí. Každý rok je tato nemoc v České republice diagnostikována 70 mužům. Bohužel nebývá často podchycena včas a proto každý 7. muž na toto onemocnění zemře.

„Oceňuji každou akci, která pomáhá sířit pravdy o screeningu rakoviny prsní žlázy. Jinak se totiž ženy nedozví, že díky preventivní mamografii došlo k poklesu úmrtnosti o 30 % a že za 15 let tohoto screeningového programu bylo zachráněno bezmála 50 tisíc žen,“ říká MUDr. Miroslava Skovajsová, a dodává: „Nejlepší léčbou rakoviny prsu, je její včasný záchyt.“

Kärcher se rozhodl pomoci při boji proti rakovině prsu. V roce 2018 uvedl na trh limitovanou edici proslulé aku stěrky na okna Kärcher WV2 Premium Pink Ribbon v růžovobílé barvě, jejíž koupí přispíváme 50 Kč na podporu prevence rakoviny prsu. „Za první rok patří velké poděkování všem, kteří ji zakoupili. Vybrali jsme víc jak 319 tisíc korun,“ říká jednatelka společnosti Kärcher, Milada Skutilová. V roce 2019 s tímto projektem pokračujeme a věříme, že se zapojí co nejvíce lidí.

Aku stěrka Kärcher WV2 Premium Pink Ribbon (doporučená akční cena 1390 Kč) umyje okna snadno, rychle a beze šmouh. Padne hezky do ruky, je lehká, váží pouhých 600 g a díky baterii vydrží pracovat až 25 minut. Její koupí přispíváte 50 korunami na boj a prevenci proti rakovině prsu. Věříme ve šťastné konce.

Více informací – www.karcher.cz

https://www.karcher.cz/cz/pravda-o-rakovine-prsu.html

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář