Dobrovolníci pomáhali Klokánku

Sekání trávy, úklid ve skladu, malování či údržba zahrady. Tato práce čeká devět dobrovolníků – zaměstnanců české farmaceutické společnosti Pfizer – ve Fondu ohrožených dětí (FOD) Klokánek v Praze – Štěrboholech. V rámci speciálního Pfizer projektu „Jsem dobrovolník“ stráví svůj pracovní den pomocí Klokánku.

 

„Za dobrovolníky jsme vděčni. Náš Klokánek je poměrně velký, a tak se při jeho údržbě hodí každá ruka,“ řekl Jan Vaněk, vedoucí FOD Klokánek v pražských Štěrboholech, kde nyní bydlí 38 dětí. Podle Jana Vaňka se v posledních letech firemní dobrovolnictví rozmáhá. „Zatímco před dvěma lety šlo o raritu, nyní k nám chodí pomáhat více firem,“ uvedl Vaněk.

 

Čtvrteční „brigáda“ není pro zaměstnance společnosti Pfizer první ani poslední. Dobrovolníci již letos pomáhali ve FOD Klokánek v Ústí nad Labem a také v pražském Domově Sue-Ryder, který se zaměřuje na podporu seniorů. Na letní dobrovolnické dny se přihlásilo celkem 25 lidí. Pfizer zahájil interní projekt „Jsem dobrovolník“ letos. „Vyzvali jsme zaměstnance k dobrovolnické činnosti a jsme rádi, že i přes velkou vytíženost projevili takový zájem. Za dva měsíce jsme zorganizovali tři dobrovolnické dny a s pomocí rozhodně nekončíme, na podzim plánujeme další kolo dobrovolnických dnů,“ sdělila vedoucí tohoto projektu Tamara Stanisavljevičová ze společnosti Pfizer.

obr: Marco Pierini, obchdní ředitel společnosti Pfizer, seká trávu na zahradě ve Fondu ohrožených dětí Klokánek v Praze-Štěrboholech. Namísto obvyklého pracovního dne v kanceláři se rozhodl/a zapojit do akce „Jsem dobrovolník“, které pořádá firma Pfizer. Celkem se do projektu zapojilo 25 lidí, letos už vypomohli třem neziskovým organizacím, další kolo dobrovolnictví je čeká na podzim.

 

Pavlína Prášková z firmy Pfizer se dobrovolnických aktivit účastní pravidelně. „Ráda vyměním jeden pracovní den v kanceláři za praktickou pomoc, která pomůže vylepšit prostředí, v němž žijí děti, jež z různých důvodů nemohou žít ve své vlastní rodině,“ řekla Pavlína Prášková, která již dříve s kolegy absolvovala dobrovolnické aktivity, například v podobě doprovodu seniorů při jejich předvánoční prohlídce Prahy. „Inspiraci pro podobné projekty hledám ve svém okolí a jsem moc ráda, že i společnost, pro kterou pracuji, aktivně přistupuje k této formě občanské pomoci.“

 

Dobrovolnictví je přirozenou součástí kultury společnosti Pfizer na celém světě. Pfizer se v České republice rozhodl pomáhat třem skupinám, které pomoc nejvíce potřebují, a to dětem, seniorům a nemocným. V těchto třech oblastech vybírá neziskové organizace, které pomoc potřebují. „Dobrovolníci z projektu „Jsem dobrovolník“ rádi zavítají všude, kde jejich práce prospěje dobré věci, a proto přivítají, když se na ně neziskové sdružení obrátí s konkrétní nabídkou,“ dodala Tamara Stanisavljevičová.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář