Čeští dermatologové přijeii do Prahy sdílet novinky v léčbě

Co je nového v léčbě akné, jak kyslík urychlí hojení ran, využití propolisu v dermatologii, praktická zkušenost s vysokými dávkami vitaminu C v kožním lékařství, či řešení pro pacienty s chronickou kopřivkou – o těchto a dalších tématech hovořilo více než 470 českých kožních lékařů. Sjeli se do Prahy na druhý ročník Dermatologického updatu.

„Přibývá nových léčebných postupů, molekul, nových indikací i lékových forem. Protože chceme být ve vzdělávání o krok napřed, uspořádali jsme již druhý ročník setkání, kde navzájem sdílíme novinky z našeho oboru rychlou a přístupnou formou. Loni konferenci navštívilo přes 300 dermatologů z celé republiky, letos se nahlásilo o 170 odborníků více,“ uvedl hlavní pořadatel – profesor Petr Arenberger, předseda České dermatovenerologické společnosti.

Na programu letošního Dermatologického updatu opět nechybělo diskutované téma imunoonkologie – léčby nejagresivnější formy metastazující rakoviny kůže, která u nás ročně stojí život tři stovky pacientů. „Onkologické onemocnění je selháním imunitního systému, který se snažíme probudit a zaútočit na nádor. Vhodně indikovaná léčba je velice účinná právě u zhoubných nádorů kůže, kde dosud žádná spolehlivá pomoc neexistovala,“ řekla docentka Monika Arenbergerová z Dermatovenerologické kliniky FNKV a 3. LF UK v Praze.

Odborníci mluvili také o nechirurgické léčbě aktinických keratóz, nových i stávajících biologických léčiv na závažné formy psoriázy, či využití anti-TNF alfa protilátek u vzácných kožních diagnóz.

AUDIO: Profesor Petr Arenberger, předseda České dermatovenerologické společnosti hovořil s námi o některých tématech, která zazněla na kongresu.

AUDIO: Současná dermatologie by se neobešla i bez přírodních látek. Šárku Málkovou zajímalo , jak některé přípravky pomáhají nemocné kůži. Poslouchejte.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář