Tip pro vaší lékárničku: Homeoterapie dokáže účinně pomoci

Výraz homeopatie je odvozený od dvou řeckých slov: homoios (stejný, podobný) a pathos (nemoc, bolest). Homeopatie je léčebná metoda založená na zkoumání a léčbě pacienta jako celku. Jedním z principů, ze kterého homeopatie vychází, je tzv. princip podobnosti, podle kterého se „podobné léčí podobným“. Jde o princip známý v mnoha tradičních kulturách, léčí pomocí něj různá odvětví přírodní medicíny a do jisté míry se využívá i v současném euro-americkém systému léčby. Homeopatickou teorii poprvé v roce 1810 zformuloval německý lékař Samuel Hahnemann, který je považován za zakladatele homeopatie.

Už naši předkové znali účinky přírodních látek a bylin, hojně je využívali při léčbě nejrůznějších onemocnění. Dříve se jednalo o běžnou formu léčby, která však na čas upadla v zapomnění. V posledních letech se fytofarmaka, tedy léčivé přípravky vyrobené z rostlin, opět vrací do popředí zájmu pacientů i lékařů. Podle informací Světové zdravotnické organizace (WHO) se fytofarmaka používají 3-4x častěji než klasická medicína. Slouží při prevenci nebo léčbě celé řady zdravotních potíží, například trávicích, kožních nebo respiračních (např. kašel).

 

Nezapomeňte přidat do vaší lékárničky

oscillococcinum®

oscillococcinum® je šetrný přírodní lék, který se užívá jako prevence a léčba chřipkových stavů a akutních virových respiračních onemocnění..

Mohou jej užívat děti od nejútlejšího věku, dospělí, těhotné i kojící ženy. Nemá interakce s jinými léky a lze jej podávat preventivně i při prvních příznacích.
Jako prevence se užívá 1 dóza týdně, při prvních projevech obtíží 1 dóza ihned a poté 1 dóza třikrát denně 1 až 3 dny. Obsah lze rozpustit pod jazykem nebo v malém množství vody.

oscillococcinum® je volně prodejný homeopatický přípravek k vnitřnímu užití, který můžete zakoupit v lékárnách. Před jeho použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. Orientační cena 30dávkového balení v kamenných lékárnách je 569 Kč. Více informací najdete na www.boiron.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář