Hubnete? Nejvyšší čas začít s Hormonální jógovou terapií.

Estrogen a progesteron jsou dva hormony, které zodpovídají za ženskou postavu. S jejich úbytkem dochází k metabolickým změnám a ke změnám v ukládání tuků zejména do oblasti břicha, pasu a prsou a navíc typicky se zvyšuje chuť k jídlu. Když k tomu přidáme nezdravý životní styl, sedavé zaměstnání, stres, emoční vztahové problémy, kompenzujeme nedostatek harmonie v životě přejídáním nebo pojídáním všeho možného, co doma najdeme, často v pozdních hodinách. Výsledek je pak rychle znát.

 

Co proti tomu můžeme dělat? Vybrat můžete hormonální jógovou terapii (HJT) a vytrvat při jejím praktikování. Budete-li se totiž věnovat příliš intenzivnímu tréningu silově zaměřených sportovních aktivit, budete opět vyčerpávat své ženské hormony a nerovnováhu ještě více prohloubíte. Praktikování HJT zvýší hladiny hormonů a zlepší metabolismus, čímž zharmonizuje vaše emoce.

 

Budete-li se věnovat nějakému sportu, nevyčerpávejte se příliš.

 

Veškeré změny, stravovací i sportovní, zavádějte postupně.

 

Sportovní aktivity kompenzujte hormonální jógou. Váš metabolismus již bude aktivován cvičením a svaly budou procvičovány díky józe.

 

Jste-li v menopauze, přemýšlejte o svém jídelníčku. Existuje mnoho pomocníků. Mateří kašička je vynikajícím zdrojem vitamínů, aminokyselin, enzymů, působí proti únavě a stimuluje činnost mozku. Včelí pyl je bohatý na vitamíny A, B1, B2,B5 a růstový hormon, který pomáhá vaječníkům vstřebávat hormony hypofýzy. A je to růstový hormon, který stimuluje produkci estrogenu a pomáhá tak při polycystických vaječnících, a ovulačních cyklech. Doplňte stravu naklíčenými obilninami a výhonky. Obsahují velké množství prány a pomáhají regenerovat buňky. Klíčením dochází k nárůstu přírodních estrogenů, vitamínů, enzymů i minerálů. Jeden šálek naklíčených sójových bobů obsahuje stejné množství vitamínu C, jako 6 sklenic pomerančové šťávy.“

 

AUDIO: Proč nám doporučuje hormonální jógovou terapii Jana Černotová, lektorka a cvičitelka.

www.hormonalni-diabetes-joga.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář