Hubnou muži snadněji a rychleji než ženy?

Muži většinou pár kilo nadváhy neřeší. Začnou hubnout až ve chvíli, kdy mají opravdový problém s váhou nebo se u nich projeví související zdravotní obtíže. Pak se na hubnutí začnou připravovat: hledají poradnu nebo trenéra a sestaví si „bojový plán“. Pokud se jednou rozhodnou, dodrží vše  na 100 %. „Muži mají k hubnutí techničtější přístup. Neřeší krásu, ale svaly, ne kila, ale kondici. Navzájem se motivují sportovními výkony. Možná někde v hloubi duše řeší i krásnější postavu, ale veřejně to nepřiznají. Oproti ženám reálně plánují, jsou rozvážnější a mají i větší výdrž. Obě pohlaví však mají stejně přehnaná očekávání typu: stačí měsíc a vše bude v pořádku.

Velká část mužů má kladný vztah k pohybu díky sportování v průběhu dětství a dospívání, proto jim nedělá větší obtíže s ním znovu začít. Při sportu však mají na rozdíl od žen větší tendenci se přetěžovat. Aktivita vhodná k hubnutí, tj. ta s nízkou zátěží a delším trváním, jim většinou nepřipadá dostatečná. Přesto trvá jim si uvědomit, že pokud dlouho nesportovali, je třeba kondici znovu pomalu budovat.

Za vše může jídlo 

Téměř každý muž se rád dobře nají. Většina z nich má v oblibě pokrmy a nápoje, které patří mezi bohaté zdroje energie. Bývají toí tučná masa a masné výrobky, klasická česká kuchyně (hutné polévky, zahuštěné omáčky s knedlíky) a alkohol. Další nevýhodou mužského stravování je také fakt, že vaření i nákup potravin v českých domácnostech většinou obstarávají ženy. Muži mnohdy nemohou sami ovlivnit své stravování, musejí změny jídelníčku prodiskutovat se svou partnerkou a společně plánovat stravování tak, aby vyhovovalo oběma.

AUDIO rozhovor: Jak vidí žena svého partnera a zase naopak muž svou partnerku?  Co s tím dělat? Poslouchejte odborníky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář