Orthokine – metoda léčby bolestivých kloubů, léčba vlastní krví

Podstatou této metody je speciálně upravená vlastní krev, kterou lékaři píchají pacientovi přímo do postiženého kloubu.

Léčba založená na aplikaci speciálně upravené krve představuje podle odborníků nadějnou alternativu léčby nejen artrózy, ale i dalších kloubních onemocnění či zranění. Ve světě jsou tyto zákroky již poměrně běžné a pomalu se k nim přistupuje i u nás.

Orthokine, je patentovanou terapií již několik let. Úspěšně se provádí v Německu. Metoda je založena na prokázaném protizánětlivém efektu a regeneračním procesu, které spouštějí přirozené růstové faktory obsažené v lidské krvi.

Bolesti se nebojte. Odběr vlastní krve všichni dobře známe. U tohoto zákroku rozhodně nepotřebujete žádné anestetika. Poté vám upravenou krev pomocí injekce aplikují přímo do nemocného kloubu. Pacienti cítí ihned po “zákroku” mírný tlak v kloubu, který velmi rychle odezní. Kompletní léčba obsahuje pět až šest injekcí do ošetřovaného kloubu. Odstup mezi jednotlivými injekcemi je cca 5 dnů.

Někteří pacienti lékařům tvrdí, že první pozitivní výsledky na sobě pocítili již po první aplikaci krevního séra. Obecně se však dá říci, že záněty, bolesti a zlepšení pohyblivosti se dostavují asi 6 týdnů po léčbě.

Tady se při bolesti a léčbě pohybového aparátu používá vlastní plazma. „Orthokine je biologická léčba, akreditaci má jen asi pět lékařů v celé ČR, neboť je celkem náročná,“ vysvětluje MUDr. Dalibor Zeman. „Vaše krev se při tělesné teplotě kultivuje, až se v ní přibližně 150krát namnoží hojivé látky. Vykultivovaný materiál se injekčně vpraví do nemocné tkáně a léčí ji, takže se v podstatě léčíte vlastním biologickým materiálem, ne něčím chemickým či cizorodým.“ Sympatické je i to, že rázová vlna, ani Orthokine, nemají vedlejší účinky jako některé z produktů farmaceutického průmyslu – kortikoidové obstřiky nebo tlumicí prášky. 

Metoda vlastní krví zmírňuje bolest, zlepšuje pohyblivost a zabraňuje poškození kloubu. „Po šesti aplikacích dochází prvních šest týdnů ke snížení zánětu s poklesem bolestivosti (90-95%), sníží se kloubní ztuhlost a zlepší pohyblivost (až 80%). Prvních šest měsíců dochází k regeneraci chrupavky a zmírnění kloubních obtíží o více než 30% u téměř všech pacientů. U více než poloviny pacientů přetrvává zlepšení nemoci i po dvou letech,“ tvrdí Zeman.

Pro koho je metoda vhodná

  • Pro pacienty, kteří mají diagnostikovanou artrózu velkých kloubů (ramena, kolena, kyčle) i drobných kloubů rukou a nohou.
  • Pro ty, kteří trpí bolestí bederní, hrudní, krční páteře, výhřezy plotének, atd.
  • Pro osoby po zlomeninách, operacích kolen, ramen atd.
  • Pro nemocné se svalovou rupturou, záněty šlach včetně Achillovy šlachy

 

Léčebná metoda bohužel není hrazena ze zdravotního pojištění. Pacient si ji hradí sám. Celá kúra – odebrání krve, zpracování do injekcí a aplikace stojí 30 000 korun.

¨

AUDIO: Léčba vlastní krví dokáže vyhojit a obnovit chrupavku kloubů a vyléčit zánět, to zvládnou přirozené proteiny a co ještě k dalším výhodám říká lékař Dalibor Zeman  z Centra zdraví u Bílého lva Říčany.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář