Příjemně se zbavme nadbytečných kil!

Jste žena ve věku od 18 do 80 let? Jste nespokojená se svojí postavou, trápí vás bolesti zad, jste stále unavená? Přitom nemáte dostatek času sama pro sebe? Máme řešení!  Tím je kruhové cvičení. Jedná se o třiceti minutový kruhový trénink s komplexním cvičebním programem. Posiluje svaly, zpevňuje tělo, zrychluje metabolismus, spaluje tuky a pomáhá snížit váhu.

 

Trend kruhového tréninku k nám přišel z USA a rychle si našel své příznivce. V čem spočívá? Během půl hodiny se v kruhu přesouváte z jednoho stanoviště na druhé a to po zhruba třiceti vteřinách. Na lekci nemusíte pospíchat, ani si dělat starosti s rozpisem lekcí. Vaše cvičení začíná ve chvíli, kdy přijdete. Nastoupíte na jakékoliv volné stanoviště a přesouváte se v kruhu stejným směrem jako ostatní. To vše pod vedením zkušené trenérky.

 

Posilovací stroje

 

Kruhový trénink probíhá na 8 hydraulických strojích a 8 aerobních stanovištích, které jsou logicky uspořádané do kruhu podle toho, zda se procvičuje spodní nebo horní partie těla. Hydraulické pístové stroje mají jednu výbornou vlastnost – umožňují zároveň kardiovaskulární i silový trénink. To znamená, že jednou skupinou svalů provádíte tlak a opačnou svalovou skupinou tah. Zátěž odtlačujete a přitahujete. Taková intenzita cvičení vede ke snadnému zvýšení a udržení požadované tepové frekvence v tzv. aerobní zóně, tedy zóně, kde vaše tělo spaluje tukové zásoby.
Zapojováním opačných svalových skupin své svaly procvičujete symetricky a rovnoměrně. Cvičení probíhá naprosto plynule – podobně jako ve vodě. Bezpečně ho zvládnou mnohé babičky, dokáže však zajistit potřebnou intenzitu a odpor i pro zdatné sportovkyně. To vše za pouhých 30 minut. Půlhodina je čas, který si i velmi zaneprázdněná žena může dovolit třikrát týdně investovat do svého zdraví a krásy.

 

Více na www.expreska.cz.

 

Kruhový trénink je maximálně efektivní. Ale jak zajistit, aby toto cvičení bylo také zábavné a nezevšednělo?  Takže –  trénink bývá pravidelně obměňován (těšit se můžete na lekce zaměřené na břišní partie nebo obohacené o prvky Zumby či Bosu). A také celé cvičení probíhá pod dohledem zkušené trenérky, která vás podpoří a dokáže patřičně motivovat.

 

A jsme u toho – jak motivovat?! Co k tomu říká trenérka Zuzana: „Klientku se vždy snažím přesvědčit, že nechuť cvičit je jen chvilková záležitost. Osvěžím jí paměť a upozorním na výsledky, kterých už díky cvičení dokázala. Ukážu jí nějaké nové cviky a pochválím ji, jak jí to jde.“ Podobně na to jde i trenérka Adéla, která dodává: „Říkám si, co zabírá u mě, bude i u klientek. Já se vždycky snažím vybavit ten příjemný pocit, který po každém cvičení mám. Vzpomenu si, jak jsem hrdá sama na sebe a mám radost, že jste něco udělala pro sebe i své zdraví.“

 

Kromě Slovenska je zájem prosadit kruhový trénink i do dalších zemí středoevropského regionu. Chystá se zajímavá spolupráce s významnými značkami ze světa sportu a zdravé výživy.
Jak takový kruhový trénik probíhá?… to Vám přiblíží Gustav Libra, který má na starosti Expresky v Praze.

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Mladá trenérka Tereza Machutová zacvičuje, ty, které se odhodlají něco udělat pro svou krásu a zdraví, poslechněte si ji.

Rozhovor si poslechněte ZDE

Šárka Málková, Redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář