Lednové téma: Detox, aneb co udělat pro zdravá játra

Jsou největším vnitřním orgánem a centrem metabolismu tuků, cukrů a bílkovin. Produkují žluč i řadu dalších nezbytných enzymů. Fungují ale také jako zásobárna. A jsou to právě ona, která hrají klíčovou roli v detoxikaci organizmu. Pokud nejsou zdravá játra, nebudete ani vy. Proč jsou tak důležitá a jak je dostanete do formy? To se právě teď dozvíte!

Soukromá ‚čistírna‘

Játra fungují jako filtr, který odstraňuje škodlivé toxiny z krve dříve, než poškodí jiné životně důležité orgány.  V dnešním světě jsou škodliviny doslova všude. Dostávají se do vás ze znečištěného životního prostředí, z léků, nekvalitní kosmetiky či stravy plné chemických náhražek, stabilizátorů a konzervantů. K tomu se přidává ještě alkohol a cigarety. Toho všeho se musí játra zbavit. Přílišné vystavení toxinům v kombinaci se stravou bohatou na sacharidy a sedavým životním stylem může způsobit hromadění tuku v játrech. Následně to může vést k jejich ztučnění a oslabení funkce. Některé zdroje uvádějí, že tímto neduhem dnes může trpět až čtvrtina světové populace.

foto / Shutterstock

Pravidelná očista je základ

Nikdy to proto nenechte zajít tak daleko a radši si v játrech pravidelně ‚uklízejte‘. Vhodná forma detoxikace, která je kombinací zdravé stravy, pohybu a dobře vyváženého doplňku stravy, může podpořit přirozenou schopnost jater vyplavovat toxiny i tuk, pozitivně se projeví i na vaší imunitě a energii. Budete se zkrátka díky ní cítit líp.

Jaké přírodní látky pomohou s očistou?

Zázračný ostropestřec

Jeho účinek na regeneraci jater je dlouhodobě známý a vědecky prokázaný. Ostropestřec mariánský obsahuje látku zvanou silymarin, který pomáhá regenerovat jaterní buňky a chránit je před poškozením toxiny. Přispívá k normalizaci funkce jater a jejich detoxikační schopnosti. Příznivým účinkem na produkci žluči pozitivně ovlivňuje trávení. Jde o velmi silný antioxidant, který pomáhá chránit buňky celého organismu před poškozením volnými radikály a před nepříznivými vnějšími vlivy. Za zmínku stojí i jeho blahodárný vliv na zdraví srdce a správnou hladinu krevního cukru.

Do popředí se také dostává artyčok, jenž je dobrým pomocníkem při kontrole tělesné hmotnosti. Zároveň přispívá i k udržení optimální hladiny cholesterolu v krvi a podporuje metabolismus tuků.

Vitaminy pro zdraví jater

I užívání určitých vitaminů může prospět zdraví vašich jater, zvláště pokud jich máte nedostatek.

Např. vitaminy E a C jsou důležité antioxidanty. Vitaminy B6 a B12 jsou pak důležité pro správný energetický metabolismus.

Cholin

Další užitečnou látkou je také cholin. Ten je potřebný k odbourávání tuků v játrech. Jeho nedostatek může vést k jejich hromadění. Výsledkem tak může být tzv. nealkoholové ztučnění jater.

Vše v jedné kapsli

Pokud se rozhodnete pro očistu a budete hledat optimální doplněk stravy, vyberte si ten, který obsahuje co nejvíce těchto látek. Vyzkoušet můžete třeba nový přípravek   Naturevia Ostropestřec LipoAktiv, který obsahuje všechny. Tedy je v něm silymarin, artyčok, cholin a vitaminy B6 a B12 a stačit vám bude jedna rostlinná kapsle denně.

Mějte na paměti, že jedině zdravá a správně fungující játra podpoří imunitu, trávení, energii a vaši celkovou pohodu! Takže pravidelný detox rozhodně nezanedbávejte, vaše játra vám za něj vděčná a výsledek poznáte nejen uvnitř, ale i na venek!

 

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář