Máte i vy podzimní depku? Díky těmto radám se jí zbavíte!

Je to zase tady. Mlhy, déšť a lezavé počasí. Dny se zkracují. Dušičky jsou za dveřmi a nikde nic pozitivního. Peněženka prázdná a při rostoucích cenách se skoro bojíte jít do obchodu. Ze všeho nejraději byste zůstali zalezlí doma v posteli. Přepadají-li vás černé myšlenky, jste-li smutní, unavení a podráždění, propadli jste nejspíše podzimní „depce“. Už dál nezoufejte, máme pro vás rady, jak se splínu zbavit.

foto / Shutterstock

Ze všeho nejdříve si uvědomte, že klasická podzimní „depka“ není deprese v pravém slova smyslu. Ve většině případů jde o podzimní depresivní náladu a tedy sezonní afektivní poruchu, pro niž jsou typické potíže se spánkem, pocity úzkosti, smutku a nervozity. Tyto projevy souvisí s úbytkem denního světla a sluníčka.

Nejčastější příznaky podzimního splínu

  • Potíže se spánkem
  • Únava a nezájem o okolí
  • Úzkost, smutek či skleslost
  • Bolest hlavy, zad a žaludku spojená s nechutenstvím
  • Podrážděnost a nezájem o sex

Nenacházíte klid a nemůžete spát

Pokud se donekonečna užíráte vším negativním, je logické, že váš mozek neustále „šrotuje“ a nedokáže vypnout. Výsledkem je, že nemůžete usnout. Jenže bez dostatečného spánku budete ještě unavenější a podrážděnější. Proto je důležité, abyste se k večeru dokázali zklidnit a uvolnit. Nejde-li vám to, sáhněte po bylinkách. Vyzkoušejte například extra silnou směs kozlíku lékařského, chmelu otáčivého, mučenky pletní a meduňky lékařské, jež obsahuje doplněk stravy Naturevia Sleepnox Forte. Přípravek vám pomůže rychle se zbavit napětí. Zklidní vás a díky tomu snáze usnete.

Rozladí vás i maličkost

Abyste se mohli zklidnit, musí být vaše nervy ve formě. Pokud jste ale už ve stavu, kdy reagujete podrážděně téměř na cokoliv, jste unavení a došly vám síly, pak je nejvyšší čas nervy ‚posílit‘. K tomu je nezbytný hořčík. Pomáhá snížit nervové a psychické napětí a dodá vám energii. Svému tělu byste měli tento minerál dodávat pravidelně, jelikož právě při stresu se jeho zásoba rychle vyčerpává. Potřebný denní přísun hořčíku vám zajistí přípravek Naturevia Magnesium 1 a stačit vám přitom bude jedna tabletka denně.

5 rad na závěr pro zahnání podzimní „depky“

Nyní je to už jen na vás, zda se dál budete utápět v sebelítosti, nebo se rozhodnete všechny splíny zahnat. Zvolíte-li druhou možnost, pak tady máte pět rad, které vám v boji s podzimní depresivní náladou pomohou!

  • Dostatečně spěte – ideálně 8 až 9 hodin denně.
  • Nadopujte se vitaminy, zejména céčkem a déčkem.
  • Věnujte se ve svém volnu činnostem, které máte rádi.
  • Hýbejte se. Když je pěkně, vyrazte do přírody. Pokud není počasí na vycházku, zacvičte si doma.
  • Hýčkejte se a radujte se z maličkostí!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář