Nepovedlo se vysvědčení? Možná vaše děti potřebují jen omega 3

Mysleli jste si, že máte doma malého génia, ale pololetní hodnocení tomu neodpovídá? Známky jsou pestřejší, než jste čekali, a poznámek, že nedává v hodinách pozor, má plný notýsek či žákovskou knížku. V takovém případě je na čase začít jednat. Kromě učení zkuste vsadit i na prospěšné omega 3 mastné kyseliny, které mohou pomoct.

zdroj: Shutterstock

Omega 3 mastné kyseliny jsou tajnou zbraní mnohých rodičů. Nedají na ně dopustit, protože přispívají k soustředění dětí a mají také pozitivní vliv na jejich paměť. Právě na to je v českém školství kladen skoro až extrémní důraz. Takže cokoliv dětem může pomoci udržet v hodinách výuky pozornost, má skoro cenu zlata.

Nedostatek může souviset s poruchami učení

Jenže to je jen část přínosu těchto zdraví prospěšných látek. To hlavní totiž je, že omega 3 mastné kyseliny přispívají ke správnému vývoji a funkci mozku a nervové soustavy dětí. Jejich nedostatek může mít spojitost s poruchami učení a soustředění, kterých v posledních letech prudce přibývá. Proto byste tyto látky měli svým dětem podávat.

Už žádné ofrňování a protesty

Chcete-li mít jistotu, že svým potomkům dáváte ten nejlepší přípravek s dostatečným množstvím mastných kyselin, pak zvolte novinku Naturevia Omega 3 Smart Kids, která má podobu želé s ovocnou příchutí. Dětem stačí dávat jen jeden kousek denně, protože v jednom želé se skrývá dostatečně velká porce 360 mg omega 3. Navíc tento doplněk stravy je zcela přírodní, bez cukrů a chemických přísad. Nemá ani tolik nenáviděnou rybí pachuť, takže dětem chutná a vy nebudete muset čelit protestům, že rybí tuk nesnáší. Díky unikátní technologii se z tohoto želé uvolňují zdravé tuky omega 3 ve stejné podobě, jako když je přirozeně přijímáte z jídla. Jsou tedy lépe vstřebatelné než z jiných doplňků stravy.

Podpořte a rozvíjejte osobnost dítěte

Omega 3 mastné kyseliny mohou v mnoha ohledech vašim dětem prospět, ale nejsou všemocné. Proto se nenechte rozhodit, když i přes jejich užívání vaše milované dítko přinese nějakou tu poznámku či horší známku. Myslete na to, že ve skutečnosti se neučí jen ve škole, ale nové znalosti a dovednosti si osvojuje od rána do večera, kdy si zkouší vyčistit zuby, zavázat boty či zahrát si novou hru na telefonu. Tedy nutně potřebuje i chvíle, kdy může „vypnout“ a lumpačit. Přebytečná energie prostě někdy musí ven.

Navíc každé dítě je jiné a jdou mu odlišné věci. Proto jednotný metr nikdy nebude fungovat. Jedno krásně zpívá, druhé úžasně maluje a třetí může mít ztřeštěné nápady. Snažte se tak najít to, co vaší ratolest těší a společně tyto vlohy rozvíjejte. A to že vašemu dítku nejde určitý předmět, neznamená, že jednou nemůže excelovat v zcela jiném oboru. Mějte to na paměti, až se ho příště budete ptát, co bylo ve škole, a dostane se vám odpovědi, která vás příliš nepotěší.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář