Amelie pomáhá žít život s rakovinou

Projekt psychosociální pomoci připravovala od podzimu 2005 Pavla Tichá, v té době 36 letá invalidní důchodkyně. Když ukončila svou první onkologickou léčbu, věděla, že je nutné v systému péče řadu věcí změnit. Působila jako dobrovolnice na lůžkovém oddělení Onkologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Poháněná touhou „polidštit“ systém péče o onkologicky nemocné, se pustila do budování organizace, jejíž vize se dodnes v podstatě nezměnila.

 

Nemoc zcela změní náš život a zasáhne všechny v našem okolí. Prvním krokem k přijetí nové situace může být rozhovor s někým, kdo je připraven naslouchat.

 

Občanské sdružení Amelie je tu pro každého, koho zaskočila onkologická nemoc, osobně nebo v blízkém okolí. Nabízí možnost bezplatné péče odborníků i laiků s podobnými zkušenostmi v překonávání vážné nemoci. Nabízí neutrální půdu, kde se může kdokoli, i anonymně, věnovat sám sobě způsobem, který si zvolí. Nepropaguje žádný ze způsobů léčby (bez ohledu na to, je-li to klasická či alternativní cesta), ani žádné preparáty. Dbá na zachování soukromí .

 

Pomoc pro život s rakovinou

 

Každý, kdo vážně onemocněl nebo mu onemocněl někdo z blízkých, ví, jak je těžké přijmout novou životní situaci se všemi příčinami a následky.
V jednotlivých pobočkách v Praze, na Olomoucku a ve Středočeském kraji jsou vám k dispozici zkušení odborníci i proškolení dobrovolníci v Centrech a Klubech. Programem klubu jsou pravidelná setkání, výlety, pobyty apod.

 

Kdo je dobrovolník?
Každý, kdo ze své dobré vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu vykonává činnost ve prospěch jiných lidí.
Do dobrovolnického programu Amelie se může přihlásit každý, kdo je starší 18-ti let a kdo má vážný zájem o dobrovolnickou práci na onkologických pracovištích nebo v Centrech Amelie.

 

www.amelie-os.cz

 

Aby nemocný nebyl v nemoci sám, založila Pavla Tichá občanské sdružení Amelie. Je pomocí pro pacienty ale i pro jejich blízké. Důležití jsou i dobrovolníci…k tomu se už vyjadřuje sama ředitelka.

Rozhovor si poslechněte ZDE

Šárka Málková, redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář