Průhledná a neviditelná rovnátka

Často jsme se za rovnátka v ústech styděli, někdy tlačila, bolela a špatně se nám i mluvilo. Dnes si můžeme vybrat i taková, co nejsou vidět a pomalu posunují křivé zuby na své správné místo.

 

Více než tři miliony pacientů se rozhodly pro Invisalign, průhlednou alternativu k tradičním rovnátkům.

 

Lidé s ne zcela rovnými zuby se cítí nesví a raději se drží zpátky. A to jak v svém soukromém, tak pracovním životě. A přestože by se jejich život díky rovnému chrupu mohl od základu změnit, nechtějí se ukazovat s rovnátky ani podstupovat stomatologické zásahy.


AUDIO: Nový systém průhledných rovnátek objasní ortodontista z České ortodontické společnosti Ivo Marek z Břeclavi.

 

Průhledná rovnátka nabízejí jasnou alternativu. Jsou téměř neviditelná a neobsahují žádné kovové drátky, jichž by si ostatní mohli všimnout. A protože se tato rovnátka vyrábějí každému na míru, jsou pohodlná, je snadné je vyndat před jídlem, pitím nebo čištěním zubů. Snadno se tak stanou součástí každodenní rutiny.

 

Jak fungují?

 

Neviditelným způsobem narovnávají zuby a to bez použití kovových drátků a zámečků, které spojují tradiční pevná rovnátka. Rovnátka se vyrábějí pro každého pacienta přímo na míru podle otisků zubů, které se naskenují do 3D technologie. V této podobě probíhá plánování postupu léčby. Protože se celý proces plánování postupu léčby provádí digitálně, mohou si pacienti prohlédnout navrhovaný výsledek ještě dříve, než s léčbou vůbec začnou. Navíc mají i představu, které zuby se budou během jednotlivých fází léčby posouvat. Rovnátka se obměňují každé dva týdny, a tím se  vyvíjí tlak na různé zuby. Tak dochází k posunu jednotlivých zubů postupně, týden za týdnem do konečné polohy.

 

Průhledná rovnátka se využívají od mírných úprav až po ty zásadní. Nikdy není pozdě nechat si srovnat zuby, aniž by o tom okolí muselo vědět. Bez ohledu na to, zda se jedná o estetickou nebo funkční úpravu, Dospělí i teenageři si nyní mohou vybrat, jak rovného chrupu dosáhnout. S použitím Invisalign či Invisalign Teen není zapotřebí drátků a zámečků, jelikož se jedná o průhlednou alternativu kovových rovnátek, která k úpravě zubů využívá řady téměř neviditelných, snímatelných rovnátek. Výhodou je, že nositelé nemají žádná omezení při jídle (protože se po dobu jídla a pití rovnátka sundávají), sportu a dalších činnostech, a zuby se rovnají, aniž by si většina lidí uvědomovala, že podstupují léčbu.


AUDIO: Jak se nosí neviditelná rovnátka, to už poví předseda České ortodontické společnosti Jiří Petr a s novými rovnátky má zkušenost i Petr Mančík.

 

Více informací naleznete na www.invisalign.cz.


Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář