Cena zubních fazet – proč se podle ní nerozhodovat?

Investice do jedné zubní fazety se pohybují mezi 7 000 – 10 000 Kč, při využití služeb rozvíjejících se zemích pak cca 5 000 – 7 000 Kč za kus. Otázkou je, jakou cenu, ať už peněžitou či nepeněžitou, klient ve skutečnosti zaplatí v případě, že se rozhodne pro nejlevnější variantu.

Obroušení zubů za účelem nasazení fazet je nezvratný proces, investice do zubních fazet se snadno vyšplhá přes částku 100 000 Kč. Kvalita práce odvedená stomatologem a použitého materiálu ovlivňují:

  • Jestli zubní fazety barvou a odstínem vypadají přirozeně.
  • Životnost zubních fazet, která se pohybuje mezi 7 – 15 lety.
  • Komfort přípravy zubů na aplikaci zubních fazet a samotné aplikace zubních fazet.
  • Nutnost aplikovat zubní fazety ve velkém rozsahu. V některých případech lze místo fazet aplikovat bělení zubů či rovnátka. V některých případech je naopak vhodnější použít zubní implantát (např. v případě vypadávajících zubů).
  • Tloušťku zubních fazet, přičemž fazety z kvalitní keramiky jsou i při menší tloušťce stejně pevné. Na druhou stranu, tenké fazety vypadají přirozeněji.

Ordinaci estetické medicíny byste rozhodně neměli vybírat dle ceny. V opačném případě hrozí, že se místo dokonale vypadajícího chrupu dočkáte výsledku, který vám přinese komplikace v podobě nepřirozené podoby či tvaru zubních fazet, kdy vás následně čeká dilema, jestli se s tímto výsledkem smířit, nebo investovat další nemalé peníze do opravy.

Rozhodně se vyplatí eliminovat počet prostředníků

Pokud jste si zubní fazety nechali aplikovat přes prostředníka v podobě agentur vozících pacienty do zahraničí, riskujete negativní zkušenost v podobě nekvalitní zákaznické péče. V případě nezvratné úpravy zubů je rozhodně výhodou, pokud se ordinace estetické medicíny nachází ve vašem okolí a komunikujete s ní napřímo.

Zdroj obrázku: StudioLaMagica / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář