Rozhovor s odborníky o nesnášenlivosti lepku

Znáte někoho, kdo nesmí konzumovat lepek, protože trpí nesnášenlivostí lepku? A víte, že na jednoho diagnostikovaného celiaka připadá až deset dalších, kteří o své nemoci „zatím” nevědí? Prokouknout zdravotní problémy, kterými se projevuje citlivost na lepek, je sice komplikované, cesta ven však bývá spolehlivá.

Poslechněte si rozhovor s odborníky, jak choroba trápí  nemocného

 

Jakmile vám lékař jednou oznámí, že máte celiakii nebo jinou podobu nesnášenlivosti lepku, jedno je jasné – do konce života budete muset dodržovat přísnou bezlepkovou dietu. Jedině ta totiž dokáže zcela odstranit všechny zdravotní potíže, které celiakům komplikují život.

Co přesně ale taková bezlepková dieta obnáší?

Taková zásadní životní změna může v člověku v počátku vyvolat obavy, jak se stravovat. V dnešní době se však není čeho obávat. Na trhu je už plná škála kvalitních bezlepkových potravin, a to nejen v podobě různých směsí mouk, různých druhů pečiva, těstovin, sladkostí či slaných pochutin, čokoládových výrobků, ale i běžných produktů, jako je např. koření či zmrzlina, kde je třeba též sledovat přítomnost lepku.

Dnešní doba nabízí kvalitní plnohodnotné potraviny bez lepku, restaurace jsou povinny informovat o přítomnosti lepku, ale dodržování bezlepkové diety je především o vlastní důslednosti a pozornosti.

-Navštivte zitbezlepku.cz

-Vyzkoušejte jednoduchý test odhalující první příznaky nesnášenlivosti lepku, zdarma na webové stránce.

-Zkonzultujte svůj zdravotní stav s naším nutričním terapeutem zdarma, zaregistrujte si čas konzultace na webové stránce zitbezlepku.cz

„Květen – měsíc bez lepku”a webový portál Zitbezlepku.cz i další  aktivity spojené s osvětou více přiblíží, co je celiakie za chorobu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář