Tipy, jak zvládat stres a předvánoční shon

Předvánoční období může být náročné a místo příjemného rozjímání a těšení se na Štědrý den, můžete prožívat nadbytek stresu, únavy a frustrace. Proto vám přinášíme pár tipů na to, jak si poradit se stresem a předvánočním shonem, praktické tipy, jak zlepšit spánek a také návod na to, jak si svátky užít bez stresu.

Zdroj obrázku: nicoletaionescu – stock.adobe.com

Nepropadejte panice a vyhýbejte se stresu

Mezi nejčastější příčiny stresu v předvánočním období patří snaha stihnout vše před koncem roku, a to jak v osobním, tak i pracovním životě. Možná máte pocit, že bez generálního úklidu a perfektních dekorací se zboří svět. Ale místo toho, abyste se poddávali myšlenkám na dokonalost, které vás akorát více nervují a stresují, snažte se zpomalit, zklidnit se a předvánoční čas si užít. Mezi tipy, jak se zbavit stresu, patří i to, že byste se neměli vystavovat stresovým situacím. Přestaňte tedy scrolovat sociálními sítěmi a srovnávat se s lidmi na internetu a zaměřte se sami na sebe.

Kvalitní a zdravý spánek dokáže divy

V zimě je přirozené, že vaše tělo vyžaduje více odpočinku a spánku. Snažte se mu tedy naslouchat a dopřejte si dostatek spánku. O jeho kvalitu se postará luxusní matrace v kombinaci s vhodným polštářem a měkkou přikrývkou. Abyste ráno vstávali se sváteční náladou, můžete si postel obléci do vánočního povlečení. Zároveň si jasně stanovte, kdy jít spát a tento čas se snažte dodržovat.

Vánoční výzdoba ložnice? Inspiraci najdete na internetu i v časopisech

Zapomeňte na příliš důkladný a časově náročný vánoční úklid a místo něj se vrhněte na úklid běžný. Vánoční úklid ložnice rychle a jednoduše vyřešíte tím, že místnost vyluxujete, zbavíte prachu a převlečete povlečení. Věnovat čas úklidu a třídění věcí pod postelí či v šatníku rozhodně není nutné a můžete s tím počkat do jara. Místo toho se zaměřte na osvětlení ložnice a využijte k tomu vánoční světelné řetězy, které navodí tu správnou sváteční atmosféru. Vsaďte ale i na další luxusní doplňky do ložnice, které se postarají o vaše pohodlí. Inspiraci můžete čerpat na internetu i v časopisech o bydlení.

Zdroj obrázku: PAstudio – stock.adobe.com

Rozmazlujte se a relaxujte

Pokud vás trápí špatné usínání a nespavost, snažte se dopřávat si maximum relaxace. Jestli nevíte, jak zlepšit kvalitu spánku, věnujte se józe, která dokáže zklidnit vaše myšlenky a dopřejte si také pobyt v sauně a wellness. Návštěva vířivky a masáže se řadí k oblíbeným činnostem, jak si užít společný odpočinek ve dvojici. Víkendy s rodinou a dětmi věnujte aktivnímu odpočinku a dopřávejte si také vánoční snídaně do postele. Tipy jak na to, najdete v nejedné vánoční romantické komedii.

Zdroj obrázku: vm2002 – stock.adobe.com

Věnujte čas dětem

Jestliže máte doma děti, věnujte jim volný čas místo toho, abyste pobíhali po bytě a uklízeli, vařili a pekli. Neumíte-li si Vánoce představit bez kilogramů cukroví, zapojte do jejich přípravy celou rodinu, stejně tak i do běžného úklidu. Pokud do chodu domácnosti zapojíte všechny její členy, nebudete si muset lámat hlavu nad tím, co dělat s dětmi o Vánocích. Poté, co si společně připravíte jídlo a omyjete nádobí, můžete vyrazit sáňkovat, bruslit nebo třeba stavět sněhuláky.

Snažte se letos nepropadnout vánočnímu šílenství a místo toho si dopřávejte relax a dostatek odpočinku. Uvidíte, že vyčerpanost a insomnie se stanou minulostí a vy budete mít lepší náladu a budete spokojenější. Čas strávený s rodinou, dětmi a vánočním drinkem v ruce je mnohem lépe využitý čas než předvánoční generální úklid, který vám akorát zkazí náladu. Vánoce by měly být svátky klidu, odpočinku a rozjímání a jejich součástí by měla být dostatečná relaxace pro maminky i tatínky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář