Rekonvalescence po nemoci

Každý z nás jistě zná ten pocit, když po odeznění nemoci je tělo slabé a stále se ještě necítíme „ve své kůži“. Proces rekonvalescence (zotavování po nemoci) je velmi důležitý a je to doba, kdy se tělo po zvládnutí akutních příznaků snaží dostat zase do normálního provozu. V tomto období je žádoucí dopřát si ještě odpočinek, nevrhnout se hned do běžných aktivit (sport, intenzivní práce), dodržovat pitný režim, jíst lehká jídla (nejlépe polévky – masové a zeleninové vývary) a dopřát tělu dostatek spánku.

Pomocí homeopatik můžeme ozdravné procesy v těle také podpořit:

CHINA 9 C – pokud přetrvává únava a fyzická slabost. Stavy po ztrátách tekutin (dehydratace, průjmy, zvracení nebo pocení při horečkách). Podáváme 2x denně 5 gr. týden až 10 dnů po uzdravení.

SULFUR IODATUM 9 C – podáváme, pokud stále přetrvává rýma, kašel, mohou být občas zvýšené teploty, bolesti kloubů, jako by nemoc nechtěla odeznít. Dávkování 2x denně 5 gr. do úplného vyléčení.

FERRUM PHOSPHORICUM 9 C – podporuje tvorbu červených krvinek. Pacient je bledý, unavený, může být více citlivý na hluk, někdy přetrvává lehce zvýšená teplota. Tento lék startuje imunitní systém a je vhodný při virózách a stavech nachlazení nejen ve fázi rekonvalescence, ale i při akutních příznacích. Dávkujeme 2-3x denně.

MAGNESIA PHOSPHORICA 9 C (pouze na lékařský předpis) – pomůže u vyčerpání psychického původu, bolestí hlavy, únavy a stresu. V noci se mohou objevit křeče v lýtku. Dávkování 2−3x denně 5 gr.

KALIUM PHOSPHORICUM 15 C – při mentálním přetížení a bolesti hlavy. Když jsme po práci nebo škole tak unavení, že si musíme jít lehnout do postele. (Spolu s lékem Magnesia phosphorica jsou velkými pomocníky vyčerpaných studentů a hlavou pracujících lidí.) Dávkování 2x denně 5 gr.

 

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

www.svethomeopatie.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář