Ženské záležitosti

Ženský a mužský svět je rozdílný v mnoha oblastech. Nejen v citech, názorech, či konání, ale je dobré zaměřit se i na rozdíly po fyzické stránce. Ženy mají jemnější čich, menší srdce, méně červených krvinek a ženské oko vidí více barev než to mužské. Muži zase mají lepší trávení, nepotřebují příliš mnoho spánku, jejich mozek v klidovém stavu funguje na 30 procent, přičemž ženský ve stejném stavu až na 90 procent.

Slabší mužská imunita

Muži mají slabší imunitní systém než ženy. Může za to testosteron, který posiluje geny narušující schopnost těla bojovat s chorobou. A proto trpí vyššími horečkami, jsou náchylnější na chlad a při zánětlivých onemocněních mohou léčbu snášet hůře a léčit se déle. Ale zase snesou mnohem více alkoholu, než ženské tělo. Tedy, v okamžiku, kdy žena už s popíjením končí, muži se teprve rozbíhají.

Ženy jsou nemocnější

Ženy žijí déle než muži. Např. Američan se v průměru dožívá věku 76 let, kdežto Američanka 81 let. Statistiku zveřejnilo Americké Národní Centrum pro nemoci a prevenci. A to i navzdory tomu, že ženy bývají v dospělosti nemocnější. Výzkum ukazuje, že v rozvinutějších zemích navštěvují lékaře častěji, stráví více dní v nemocnici, užívají více léků a jsou déle v pracovní neschopnosti.

Infekce močových cest

Infekce močových cest patří po infekcích dýchacích cest na druhou příčku mezi nejčastější onemocnění. I na toto onemocnění jsou více náchylnější ženy, protože obecně pijí méně tekutin a mají kratší močovou trubici, která je u žen 4 cm a u mužů 16 až 25 cm. Avšak pozor by si měli dávat i muži, protože ani jim se infekce provázená bolestí močového měchýře nemusí vyhnout, hlavně ve vyšším věku. 

Nejčastější ženské onemocnění

Ženy jsou náchylnější na onemocnění srdce, velmi často je trápí rakovina prsu, krčku dělohy, či vaječníků. Komplikace přichází i po těhotenství, a také mnoho žen trpí autoimunitním onemocněním. U žen se častěji vyskytuje i deprese a úzkost.

Silná dvojka proti infekcím 

Kanadské brusinky neboli klikva velkoplodá jsou velmi oblíbenou a doporučovanou přírodní „superpotravinou“. Jsou bohatým zdrojem bioflavonoidů, fenolových sloučenin a jiných přírodních látek. Tuto dokonalou kombinaci spolu se zlatobýlem obecným, který přispívá k přirozené vylučovací funkci močového měchýře a s vitamínem D, který přispívá ke správné funkci imunitního systému, můžeme nalézt v doplňcích stravy Urinal Akut Forte. Doporučují se také v kombinaci s novinkou Urinal Express pH, ten rychle a efektivně neutralizuje kyselé pH moči, které je častou příčinou nepříjemných pocitů pálení a řezání. Je určený pro úlevu v prvních dvou dnech. Oba produkty je možné kombinovat s antibiotiky.

 

foto: archiv redakce

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář