Zentiva zahájila vývoj onkologických léčiv a představí nové léky

Největší česká farmaceutická firma Zentiva (součást skupiny Sanofi) zahájila vývoj nových generických léků pro léčbu rakoviny. Firma představí také 11 nových generických léků v oblastech léčby kardiovaskulárních a respiračních onemocnění. Společnost se chce dále soustředit na vývoj a výzkum generických léků ve specializované výrobě hormonálních léčiv. Pražský závod vyrábí léky od srpna 1930.

„Do vývoje a výzkumu v České republice investujeme ročně v průměru 700 miliónů korun a v podobném rozsahu plánujeme investovat i nadále. Generické léky na léčbu rakoviny představují v tuto chvíli jednu z oblastí našeho vývoje,“ řekl Mykola Melnyk, nový výkonný manažer skupiny Sanofi u nás. „Chceme pro české pacienty nejen cenově dostupné generické léky v hlavních terapeutických oblastech, ale také tzv. generika s přidanou hodnotou, která mají díky inovativním lékovým formám, respektive použití více účinných látek v jednom přípravku, komplexnější a efektivnější účinek ve srovnání s běžnými generiky,“ dodal Melnyk.

„Loni jsme na trh uvedli například Ibalgin Rapidcaps, jehož léková forma je tvořena měkkými želatinovými tobolkami, které dvojnásobně zrychlují nástup tišicího účinku, nebo nový lék na vysoký krevní tlak, který díky spojení dvou účinných látek v jedné tabletě usnadňuje pacientovi dávkování,“ řekl Melnyk a dodal: „V příštím roce představíme například nový inhalátor, určený pro pacienty s astmatem, jehož inovativní konstrukce s velkým zásobníkem pacientům s astmatem podstatně ulehčí každodenní užívání.“

Společnost plánuje investovat do specializované výroby hormonálních léčiv, sterilních mastí a očních kapek. „Hormony vyrábíme v rámci skupiny Sanofi jako jediní v Evropě, v případě sterilních mastí a očních kapek je náš pražský závod dokonce jediný na celém světě, kde Sanofi vyrábí tento typ léčiv,“ řekl Jaroslav Chylík, výrobní ředitel a dodal: „Od uvedení do provozu u nás vzrostla výroba těchto léků o desítky procent a dnes produkujeme zhruba 14 milionů dávek ročně.“

U nás jde o 170 léčivých přípravků v mnoha terapeutických oblastech.

AUDIO: Ředitel komunikace Libor Kytýr odpoví, kam směřuje výroba léků a co jsou generika sdělí Jaroslav Říha ředitel vývoje účinných látek.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář