AliExpress a koronavirus – můžu se nakazit?

Koronavirus. Není člověk, který by v této situaci toto slovo neznal. Koronavirus oběhl během pouhých pár týdnů doslova celý svět a ovlivnil životy milionů lidí. Lidé se bojí, že by se mohli nakazit. Je nákaza skrz balíčky z čínských e-shopů možná? Jak je to teď s AliExpressem a je bezpečné z něj objednávat?

AliExpress se díky své široké nabídce stal oblíbeným e-shopem mnoha lidí. Zákazníci si tento e-shop oblíbili především díky nízkým cenám, a jako velké plus považují i poštovné zdarma. Jak tento e-shop funguje v momentální situaci – AliExpress a koronavirus?

Vzhledem k tomu, že původ koronaviru je v Číně, lidé se teď bojí si objednávat zboží. Mnoho lidí se totiž obává, že by se mohou skrz balíčky nakazit. Tento strach vůbec není na místě.

Je potvrzeno, že virus není schopen bez lidského organismu žít více jak několik hodin

Jiní se obávají, že svůj balíček neobdrží. V tuto chvíli je dodací lhůta jediné, co celý prosec dodávání zásilek brzdí. Vzhledem k zákazům, zavřeným hranicím a dalším opatřením se celý proces doručení o pár dní, možná týdnů prodlouží

Aktuálně se ničeho jiného není třeba obávat. V Číně se celá situace zvládla poměrně dobře, a díky různým bezpečnostním opatřením už se tam snad blýská na lepší časy. Velké riziko tento vir momentálně představuje spíše pro Evropu

AliExpress a koronavirus

Jak už bylo zmíněno, AliExpress nabízí velké množství zboží a toho využívalo dost lidí. Maminky byly zvyklé objednávat hračky pro děti z AliExpressu. Hračky patří dlouhodobě mezi nejpopulárnější kategorie zboží na AliExpressu. Další oblíbenou kategorií jsou hodinky, spousta uživatelů objednává přes AliExpress hodinky, kterých je tam na výběr více desítky tisíc variant. Třetí populární kategorií, kterou stojí za to zmínit, jsou obaly a kryty na mobil z AliExpressu. Také výběr obalů a krytů na mobil je v řádu desítek tisíc variant a pro všechny modely mobilních telefonů.

Všichni tito zákazníci využívají výhody, že je zboží opravdu levné, nicméně se nyní bojí toto zboží objednávat. 

Opravdu se není čeho bát. Zásilky rozhodně nejsou přenašečem tohoto viru. Nicméně není od věci balíček před otevřením vydezinfikovat, a především si poté důkladně umýt ruce. A to platí pro všechny zásilky, nejen ty z Číny.

Kvůli tomuto viru vzniklo ve světě mnoho omezení, a proto AliExpress prosí své zákazníky o trpělivost kvůli delší čekací době. AliExpress v tuto chvíli nemůže nijak ovlivnit, za jak dlouho se balíček ke konečnému spotřebiteli dostane.

Balíčky z AliExpress a koronavirus

Jak je to s balíčky z AliExpressu v době koronaviruTuto otázku si teď klade většina lidí, a zde je jednoduchá odpověď

Koronavirus je teď velkým strašákem každého, čínských e-shopů obzvlášť. Opravdu se není třeba obávat. 

Všeobecně se říká, že viry jsou schopné mimo tělo hostitele přežít maximálně 24 hodin. I přesto, že je koronavirus označován za silnější vir, i tak nevydrží bez hostitele déle jak 48 hodin.

To znamená, že se vylučuje možná nákaza balíčkem, protože standardní doručení trvá cca 4 týdny, v této situaci se to může klidně i zdvojnásobit. 

Nejen zákazníci, ale i prodejci a samotná Čína se bojí aktuálního viru, proto Čína nařídila, že jakýkoliv balíček, který prochází přes Wu-chan, musí být následně vydezinfikován. 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář