Antibiotika nejsou bez rizik, buďte při jejich užívání opatrní!

Zprávy o šíření respiračních onemocnění znějí ze všech stran. Čekárny u lékařů jsou plné. Imunita je na konci zimy oslabená a nelze se divit, že nemocnost narůstá. Mnohdy je však diagnóza vážnější  a z ordinace si odnášíte recept na antibiotika. Pokud se tak stane, měli byste mít na paměti, že tyto zázračné pilulky mohou mít i řadu nepříjemných vedlejších účinků.

Letos je tomu přesně 90 let, co skotský lékař Alexander Fleming objevil penicilín. Jednalo se o přelomový objev v medicíně, který zachránil mnoho životů. Jenže doba jde ku předu, a to, co byl kdysi zázračný preparát, je dnes běžně dostupné všem. Mnohdy jsou antibiotika předepisována i ve chvílích, kdy by se bez nich organismus obešel či dokonce zcela postrádají využití. S virovým onemocněním si totiž neporadí. Roste rezistence bakterií a někdy i kvůli nekázni pacientů jejich účinnost klesá.

Antibiotika jedině s probiotiky

Jedním z nejčastějších vedlejších projevů užívání antibiotik je průjem. Ten má na svědomí porušená rovnováha ve střevech. Antibiotika v nich totiž vyhubí i přirozené bakterie, které jsou velmi důležité pro trávení. Pokud vaše léčba vyžaduje užívání antibiotik, rozhodně byste si k nim měli v lékárně pořídit probiotika. To doporučují i lékaři Podle nich byste měli kvalitní probiotika užívat již během antibiotické léčby a ještě aspoň týden po jejím ukončení. Bakterie obsažené v probioticích pomohou opět osídlit váš zažívací trakt a zabrání střevním potížím a průjmům.

Při vybírání vhodného preparátu byste měli být obezřetní. Aby vám pomohl, musí obsahovat dostatečné množství prospěšných bakterií a zajistit, aby se vám dostaly tam, kam mají. Obojí splňují Swiss Laktobacily „5“, které obsahují v každé kapsli vysoké množství živých prospěšných mikroorganismů – laktobacilů a bifidobakterií. V aktivním stavu se pak dostanou do střev, kde opět nastolí rovnováhu.

Myslete i na bříška svých dětí

Nemoc si nevybírá a často nejvíce řádí v dětských kolektivech. Děti jsou pak častěji doma než ve škole či školce. Je-li to případ i vašich potomků, naordinujte jim nejen vitamíny, ale také probiotika. V případě léčby antibiotiky by měla být povinností. Nemusíte se ale bát, že by musely polykat kapsle. Existují přípravky dělané přímo dětem na míru. Laktobacílky od Swissu mají ideální formu cucavých pastilek s ovocnou příchutí a obsahují 1,2 miliardy pěti různých kmenů laktobacilů a bifidobakterií lidského původu, které jsou tělu vlastní, a proto je organismus lépe přijímá. Takže vaše dítě by se mělo s onemocněním rychle popasovat.

Vaše imunita je rozhodující v tom, zda zůstanete zdraví či nikoliv

Udržovat si zažívání v optimální formě je velmi důležité i pro imunitu. Střeva jsou totiž jejím základem. Aby také nebyly, když se pod jejich sliznicemi nachází přibližně 70 % buněk imunitního systému. Věděli jste to? Pokud ne, tak je to dobrý důvod, proč poslechnout lékaře, když vám radí užívání probiotických přípravků. Ty totiž pomohou v trávicím traktu posílit „hodné“ bakterie, které vedou urputnou bitvu s těmi „zlými“, aby se nepřemnožily. Jak to u vás dopadne, těžko říct. Ale není náhoda, že epidemie chřipky i dalších respiračních onemocnění přícházejí právě ve chvíli, kdy má většina lidí po dlouhé zimě oslabenou imunitu. Budete čekat, jak bitva dopadne, nebo se pokusíte její výsledek ovlivnit?

Zdroj: www.swissnatural.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář