Léčit lze účinně a přitom šetrně

Nové zdravotnické zařízení inPHARM CLINIC v Jesenici u Prahy se zaměřuje na preventivní medicínu a moderní bezpečnou terapii bolestí pohybového aparátu a v klinické onkologii. Bližší podrobnosti o náplni kliniky nám poskytli odborníci, kteří zde pracují.

Odborná redakce EDUKAFARM

Rozumím-li správně, intravenózní infuze vitaminem C je možné využít také preventivně. Jaký prospěch přináší?

Prokázanou skutečností je, že koncentrace vitaminu C v organismu většiny lidí vykazuje deficit. Ovšem v takovém případě je ohrožen zejména imunitní, nervový a kardiovaskulární systém, v organismu vzniká oxidativní stres, který poškozuje zdravé tkáně a způsobuje chronicky zánětlivou reakci. Preventivní podání intravenózní infuze s vitaminem C tak pozitivně působí na opakované infekce (chřipky, angíny, záněty plic, boreliózu), alergie, artritidu (zánět kloubů), aterosklerózu (kornatění tepen), psychické poruchy, autoimunitní choroby (revmatoidní artritida, Crohnova choroba, roztroušená skleróza) a nádorová onemocnění. Jinak řečeno, podáme-li infuzní vitamin C, zlepšíme obranyschopnost organismu proti uvedeným chorobám.

Na klinice používáte intravenózní infuzi vysokých dávek vitaminu C. Jaký má podle vašeho názoru význam v onkologické léčbě?

Intravenózní infuze vysokou dávkou vitaminu C je v onkologii používána jako součást nutričně-farmakologické léčby, protože nádorové bujení a onkologická léčba prokazatelně vedou k deficitním hladinám vitaminu C. Ve studiích se uvádí, že se mnohdy blíží úrovni kurdějí (skorbutu). K vůli deficitu vitaminu C může špatně fungovat metabolismus, imunitní, cévní a nervový systém. To všechno se v rámci chemoterapie projevuje nežádoucími účinky. Patří sem zejména nevolnost, zvracení, žaludeční a střevní obtíže, únava, slabost, vyčerpání, anémie, deprese, dyslipidémie, snížená odolnost vůči infekcím, špatné hojení ran, snížená pevnost cév a další. Vysoká dávka vitaminu C promptně koriguje deficitní hladinu vitaminu C v krvi a jeho zmíněné funkce udržuje na potřebné úrovni, což vede ke snížení výskytu nežádoucích účinků v rámci chemoterapie a radioterapie. Uvedené společné léčebné působení vede ke zvýšení kvality života, k jeho prodloužení. Vidíme to ve své praxi i ve studiích našich kolegů na amerických univerzitních klinikách.   

Klinika se zabývá též léčbou pohybového aparátu. Terapie těchto bolestí se obvykle opírá o paracetamol, nesteroidní antirevmatika, kortikosteroidy. Také tyto léky používáte nebo používáte jinou terapeutickou strategii?

Pacienti přicházejí na naši kliniku většinou s požadavky na jiný typ léčby než uvedenými léky, které jim většinou předepsal jejich ošetřující lékař a příliš se při ovlivnění  bolesti z důvodu řady vedlejších nežádoucích účinků neosvědčily. Mnozí pacienti mají v anamnéze  vředovou chorobu,užívají léky proti srážlivosti krve, mají nemocná játra nebo jim hůře pracují ledviny.  Nemocní užívají 10 a více druhů léků pro jiné choroby a další analgetika nebo nesteroidní antirevmatika jim není možné kvůli lékovým interakcím předepsat. Z tohoto důvodu jsme se zaměřili na typ léčby, který redukuje bolest nemocných, nepoškozuje jaterní parenchym ani ledvinné funkce, nevyvolává krvácení do gastrointestinálního traktu a nemá lékové interakce s jinými léčivy, jež pacienti užívají.
Takovými léky jsou  kolagenové injekce, s nimiž máme vynikající zkušenosti a považujeme je za šetrnou léčbu.

V jednom článku popisujete své zkušenosti s léčbou více než 1000 pacientů. Můžete více přiblížit, o jaká onemocnění šlo a jaký prospěch léčba pacientům přinesla?

Nejvíce pacientů je léčeno pro bolesti dolních zad, kde dochází k výraznému zmírnění obtíží ve smyslu redukce bolesti, zlepšení chůze a rozsahu pohybu v páteři, návratu do zaměstnání z pracovní neschopnosti, zlepšení kvality života. Mezi další nemoci, při nichž dosahujeme výrazné redukce bolesti, patří bolesti horní části zad, hlavy, artrózy kolene I. a II. stupně, artrózy kyčelního kloubu I. a II. stupně, u vyššího stupně artrózy se např. odloží datum operace. Úspěch zaznamenáváme i při léčbě bolestí ramenního kloubu či bolestí malých kloubů ruky. Dobré  výsledky máme i v léčbě  fibromyalgie , zde je však nutné, stejně jako při výhřezu ploténky, dlouhodobé podávání kolagenových injekcí.

Jak se na kliniku objednám a dostanu?

Objednat se lze na tel.: 241 432 133. Nejpohodlnější příjezd je z nového okruhu
spojujícího dálnice D1 a D5 (exit Jesenice u Prahy).
Adresa: inPHARM CLINIC, V Areálu 1243, 252 42 Jesenice u Prahy; e-mail: recepce@inpharmclinic.cz, tel.: 241 432 133
Pozn.: Klinika je v Jesenici umístěna na rohu ulice Říčanská a V Areálu.

 

Bolesti pohybového aparátuBolesti pohybového aparátu 2

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář