Chronická borelióza a jak se jí zbavit

Většina z nás má klíšťata spojena s nepříjemným onemocněním – klíšťovou encefalitidou, zánětem mozku. Klíšťata však kromě flavivirů, parazitů a rickettsií, často přenáší bakterii z řádu Spirochet Borrelii. Nákaza borreliemi je mnohem častější než nákaza virem klíšťové encefalitidy.

se přímo na boreliózu neumírá, ale dokáže nám hodně znepříjemnit život. Díky ní nás bolí klouby a pohybový aparát, trpíme kožními problémy, poruchami citlivosti a pálením, autoimunitními záněty (revmatoidní artitida, roztroušená skleróza, kardiovaskulární záněty..), jsme unavení, podráždění, s celou řadou psychických problémů.

Mohlo by se zdát, že borelióza je nová nemoc. Řada lékařů ji dokonce vnímá jako módní diagnózu, na kterou se dá svést celá řada potíží od chronické únavy až po různé bolesti. Borrelie byla objevena až v 80. letech díky epidemickému výskytu zánětu kloubů u dětí v oblasti Lyme v USA. Ve skutečnosti je ale mnohem starší. Už ve zbytcích klíšťat starých 20 miliónů let byly nalezeny zbytky borrelií, podobně i ledový muž Otzi trpěl na bolesti kloubů kvůli borrelii. Také příznaky typické pro onemocnění borreliozóu byla popsány dávno.

V přírodě je nakaženo přibližně 10 – 30% klíšťat, naštěstí ne každé nakažené klíště, které se na nás přisaje, nás nakazí. Velmi záleží na době sání, udává se, že je třeba, aby probíhalo alespoň 24 hodin a pravděpodobnost nákazy po delší době sání je přibližně 30%. Proto je důležité se po pobytu v přírodě velmi pečlivě prohlédnout, protože paradoxně nejvíce nakažlivé jsou nejmenší stádia klíšťat, larvy a nymfy ve velikosti cca 1 mm. Borrelie žijí v trávicím traktu klíšťat a nákaza může probíhat nejenom přes sání, ale mnohem větší množství borrelií než v jejich slinách je v jejich trusu. Proto by se klíšťata měla odstraňovat velmi opatrně, nejlépe v rukavicích.

Proč je ale pro nás borrelie tak nebezpečná? Borrelie parazitují ve všech typech buněk a tkání. Dokážou tak škodit doslova úplně všude. Pokud nedojde po nákaze k její úspěšné eliminaci,
plíživě se rozmnoží v těle, vznikne celá řada jejích ložisek, které se mohou kdykoli aktivovat.

Pro organismus je poměrně problematické se borrelie zbavit, zvlášť když došlo k jejímu většímu rozšíření. Dokáže velmi účinně blokovat a rozvracet imunitní systém. Klasická léčba antibiotiky nám ale bohužel v chronické fázi také moc nepomůže, protože borrelie se přeměňuje na různé cystické formy, na které antibiotika nepůsobí.

Zbavit se chronické boreliózy není úplně jednoduché a postupy klasické medicíny téměř nemožné. Musíme volit buď klasické lékařské řešení, nebo přírodní cestu. Škoda, že oficiální lékařství přírodní medicínu staví do opozice vůči sobě, že ji nevnímá jako sobě rovnou. Zrovna u chronické boreliózy by spolupráce přinesla pacientům ohromné výhody. Paradoxně boreliózu klasická medicína vzala na vědomí až po řadě let, kdy na ni upozorňovaly zkušenosti přírodní medicíny. Firma Joalis se boreliózou zabývá již 15 let a pomohla řadě lidí s chronickou boreliózou. Problémem je, že řada lékařů nemá potřebné informace a její laboratorní testování je velmi problematické a nepřesné, protože se zkoumá množství protilátek. Paradoxně boreliózy v horším stavu se často nezachytí, protože imunitní systém je tak zdecimovaný, že protilátky neprodukuje.

AUDIO: O borelióze nám více řekne Marie Vilánková ze společnosti Joalis

Celostní medicína a detoxikace organismu informačními preparáty Joalis nabízí cestu, jak boreliózu řešit. Je nutné dát do pořádku imunitní systém, aby účinně odstranil borreliová ložiska. Je nutné detoxikovat slezinu preparátem VelienDren, mozek imunity, posílit játra LiverDrenem, která zajišťují nespecifickou imunitu. K dispozici je také preparát Spirobor, který navádí imunitu proti borreliím a pomáhá při jejich likvidaci.

Metoda CIC – kontrolované a řízené vnitřní očisty Vám pomůže poznat, které konkrétní toxiny a které orgány a nezvládnuté emoce se na přecitlivělé imunitě podílejí, pomůže je z těla odstranit a v podvědomí zpracovat, imunitu zklidnit a zbavit se široké škály problémů.

AUDIO: Jak se testuje přítomnost boreliózy v těle, poví Pavel Jakeš, fyzioterapeut.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář