Intervenční léčba bolesti

Každý jednou v životě pocítil bolest. Bolest je subjektivní zkušenost a má různé příčiny. Nesprávně léčení vede k fyzickým a psychickým následkům a ovlivňuje i rodiny. Pacientovi s chronickou bolestí může její zmírnění pomoci zachovat si pozitivní přístup k životu.

Moderní intervenční techniky léčby bolesti jsou precizní  v lokalizaci zdroje bolesti. Zákroky provedené pod rentgenem nebo ultrazvukem mají za cíl diagnostikovat a léčit bolest a zároveň snížit užívání léků proti bolesti.

Jaký je rozdíl mezi chronickou a akutní bolestí?

Akutní bolest je typická svým krátkým trváním, souvisí se zraněním nebo nemocí. V průběhu hojení odeznívá akutní bolest spolu s dalšími příznaky původní příčiny. Naproti tomu u chronické bolesti se jedná o pokračující stav, který přetrvává. Zejména v oblasti krční páteře, zad a hlavy, kde se setkáváme s chronickou bolestí nejčastěji, může být bolest způsobená poškozením nervů, poraněním pohybového aparátu nebo některou nemocí. Běžná léčba, která je účinná u léčby akutní bolesti, zde většinou nezabírá.

AUDIO: Pacienti s bolestí mohou zavolat na bezplatnou Linku proti bolesti 800 77 44 77 a poradit se s lékařem. Jak probíhá intervenční léčba bolesti, k tomu se vyjadřuje primář Centra pro výzkum a léčbu bolesti ve FN Motol v Praze Jiří Kozák.

Nová klinika v Praze nabízí pacientům intervenční léčbu bolesti

V  Praze na Chodově funguje nová klinika EuroPainClinics specializující se na komplexní intervenční léčbu komplikovaných a chronických bolestí. Tým odborníků poskytuje pacientům moderní diagnostické a terapeutické výkony, které přináší úlevu od bolesti hlavy a zad, viscerální bolesti, neuropatické bolesti či bolesti způsobené rakovinou.

Intervenční léčba bolesti je moderní způsob léčby, který pomáhá lokalizovat a zjistit její původ pod kontrolou ultrazvuku nebo cíleně směřovaného rentgenového záření. Léčbou zajišťuje pacientům  úlevu a návrat do běžného života. Nejde o alternativní medicínu.

Intervenční diagnostika spočívá v různých vyšetřovacích metodách v oblasti páteře. Účelem je přesné odhalení zdroje bolesti. Následné terapeutické procedury pacientům přinášejí dlouhodobější úlevu od bolesti. Klinika nabízí mimo jiné radiofrekvenční denervaci, miniinvazivní výkony na meziobratlové ploténce, epiduroskopii, neuromodulaci a další moderní metody léčby chronických bolestí, které se v zahraničí běžně využívají, ale v České republice jsou prozatím v počátcích.

AUDIO: Lékař Miroslav Buriánek nám objasní, jak se v klinice na Chodově postarají o pacienty, kteří trpí bolestmi. Co je čeká, bolí vyšetření? Tak si poslechněte rozhovor.

Další informace naleznete na www.europainclinics.com.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář