Co čekat při první návštěvě podologie?

Na podologii vás mohou zavést různé důvody – od profesionální péče o nohy přes kuří oka nebo zarůstající nehty až po bolesti nohou. Pokud se k pedikérovi vydáváte poprvé, je dobré vědět, co vás čeká a jak se na první setkání připravit a co naopak nedělat.

fotografie: Pixabay

Proč se na podologii objednat

„Na podologii by se měl vydat každý, kdo má nějaké problémy s nohami nebo nehty. Nejčastěji u nás řešíme problémy se zarůstáním nehtů, dále jsou to bolestivá kuří oka nebo hluboké praskliny. Velmi často se na nás také obracejí dermatologové, kteří se svými pacienty řeší mykózy nehtů. A v neposlední řadě jsou našimi klienty také diabetici, kteří potřebují naší péči jako prevenci v rámci své nemoci,“ vyjmenovává část širokého záběru podologie Mgr. Veronika Morstein Matulová, zakladatelka podologického centra PODOest.

Těsně před návštěvou

Před návštěvou určitě není dobré věnovat chodidlům abnormální péči ve strachu, co si o vás pedikér pomyslí. Stejně jako v jiných povoláních, i on je profesionál zvyklý na problémy jako popraskaná kůže, trhliny, zarůstající nehty nebo kuří oka, se kterými se mu klienti svěřují do péče.

Pokud se budete snažit na poslední chvíli svá chodidla vylepšit a zachránit, většinou vám to příliš platné nebude. Naopak je lepší přijít na podologii s nohami v běžném stavu, bez čerstvě ostříhaných nebo nalakovaných nehtů. Právě stříháním nehtů si lidé často zadělávají na zbytečné problémy. Pedikér vám sám nehty zkrátí tak, aby zabránil případnému zarůstání.

Co očekávat

První návštěva zabere zhruba 30 až 60 minut. Čas se odvíjí od toho, kolik nohy potřebují péče. „Ošetření začíná omytím nohou, abychom nohy očistili od chloupků z ponožek, případně jiných nečistot. Důkladně otřeme dosucha včetně meziprstních prostor, na které lidé zapomínají nebo mají problém se k nim dostat,“ říká Mgr. Veronika Morstein Matulová (foto). Následuje prohlídka chodidla, při níž pedikér zjistí, jaké problémy klient má a na co se při pedikúře zaměřit. Potom kleštičkami zkrátí nehty do rovna. „Pomocí speciálních diamantových fréz vyčistíme valy, upravíme kutikulu. Pomocí dalších fréz pak obrušujeme plosku nohy. Následuje peeling a vmasírování krému či pěny, který je vhodný na ten konkrétní typ pokožky,“ uzavírá průběh prvního podologického setkání Mgr. Veronika Morstein Matulová.

Návštěva podologie je většinou příjemně stráveným časem, kdy si klient může odpočinout a užít si chvíli, kdy se o něj stará profesionál. Z centra odchází z hladkými, jemnými a zregenerovanými chodidly.

 

Podcast: Co se ještě o podologii dozvěděla Šárka Málková?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář