Tělo a duše jsou spojené v dobrém i ve zlém

Detox pomáhá nejen našemu zdraví, ale postará se i o krásnější pleť a vlasy!

Náš organismus je v dnešní době dlouhodobě vystavován stresu, chemickým látkám, lékům, těžkým kovům, ionizujícímu záření atd. Tím dochází k narušení jeho samočisticích schopností a postupně se tyto látky v našem těle hromadí. Projevuje se to nejen na našem zdraví a fyzické pohodě, ale také na pleti, vlasech a našem zevnějšku!

Už i naši předkové znali detox!

Hlavním detoxikantem byl hojně užívaný česnek nebo taky odvary ze šalvěje či extrakty z petržele. Ke správné detoxikaci organismu patří samozřejmě také strava. Že jídlo může být naším lékem, věděl už Hippokrates a proto pokud nasadíte detoxikační kůru, určitě si na čas odpustíte fast foody a knedlíky od babičky! Ideální je si dát týden na zeleninových šťávách.  „Nahrazení pevné stravy lisovanou zeleninovou šťávou nejen dodává spoustu vitamínů, minerálů a živých enzymů, ale v kombinaci s dalšími technikami umožní zhojení střevní propustnosti a tím pomáhá řešit mnohá autoimunitní onemocnění, záněty a zažívací problémy“ říká Lukáš Bulín z Centra Koldín, jenž se zaměřuje na alternativní medicínu a detox!

AUDIO: Jak probíhá očista organismu, to poví Lukáš Bulín. Co dokáže jóga a masáž? Poslouchejte.

Zázračné účinky zeleniny

Šťáva z červené řepy je vhodná pro tvorbu červených krvinek a vůbec k celkovému posílení organizmu. Zvláště ženy by měly využívat jejího účinku a pít denně půl litru směs karotka-červená řepa. Směs může obsahovat 100 až 250 gramů šťávy z červené řepy. Používá se jak řepa, tak její listy. 

Okurka je tím nejlepším přírodním diuretikem, které známe. Podporuje vylučování moče. Zajišťuje například svým vysokým obsahem křemíku a síry růst vlasů a nehtů.

Mrkev hraje důležitou roli i při detoxikaci organismu právě díky vysokému obsahu vlákniny: pomáhá při trávení, pročišťuje střevní trakt a odvodňuje. Neznehodnotí se ani při vysokých teplotách.

Doplnit můžete o meditaci, jógu či častější procházky! To vše zajistí vaši lepší fyzickou a psychickou kondici!

Centrum Koldín spojuje různé techniky a znalosti alternativní medicíny, detoxikace,  psychosomatiky, tradiční čínské medicíny, ayurvédy a homeopatie s nejmodernější technologií biorezonance! Nabízí propojení všech terapií na jednom místě s možností ubytování v rámci týdenních či víkendových pobytů.

AUDIO: Do centra Koldín Vás zve Iveta Skuherská. Jak se čistí střeva a jak pomáhá psychika zdraví?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář