Co způsobuje zánět močových cest?

Infekce močových cest je druhým nejrozšířenějším infekčním onemocněním a její výskyt je častým důvodem k výtkám ohledně nedostatečného oblékání a podobných nezodpovědností. Problémy s močovými cestami jsou bakteriálního původu. Proto, abychom předešli vzniku palčivých problémů, je potřeba vyvarovat se případného přemnožení bakterií v močových cestách. Jinými slovy pokusit se bakterie spláchnout z těla pryč.

Problémy s močovými cestami se začnou ozývat pouze v podobě drobných bolestí v podbřišku s následným pálením a bolestí při močení. Zásadní však je na tyto problémy ihned reagovat, a to zvýšeným pitným režimem s pomocí podpůrných přípravků, které tělu v boji s problémy močových cest pomáhají, a v případě nutnosti vyhledat lékaře,“ vysvětluje MUDr. Marek Krolupper, primář Urologického oddělení Nemocnice Na Bulovce.

Infekce močových cest pálí a řeže, omezuje a dokáže pokazit plány i náladu.Bakterie se jmenuje Escherichia coli  a způsobuje 90 % problémů s močovými cestami, přestože je nedílnou součástí naší střevní mikroflóry a je pro fungování našeho organismu velmi prospěšná. Potíže nastávají v momentě, kdy se dostane z konečníku do oblasti našich močových cest.

Močová trubice u žen je kratší než u mužů a vzdálenost mezi ní a konečníkem je daleko menší. I z tohoto důvodu ženy trpí podobnými infekcemi častěji než muži. Bakterie to totiž do močové trubice nemají daleko,“ doplňuje MUDr. Marek Krolupper.

Aby se problémy nevracely

Problémy s močovými cestami se objevují znenadání a rády se vracejí. Díky pár drobným změnám životního stylu jim však lze předcházet. Dodržujte pitný režim, pokud možno nezadržujte močení a dbejte na dostatečnou hygienu intimních partií. Když už se nepříjemnosti přece jen dostaví, nepropadejte panice a raději hned zakročte. Jako podporu vyzkoušejte prostředek a brusinkami, který vám doporučí v lékárně. Pomáhá odplavit bakterie, jež mohou způsobit problémy močových cest.

AUDIO rozhovor: Jak zvládat zánět močových cest, odpoví MUDr. Marek Krolupper, primář Urologického oddělení Nemocnice Na Bulovce.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář