Den prevence nabídne na Karlově náměstí deset mobilních ordinací

Kontrola mateřských znamének, vyšetření plic, zjištění hladiny krevního cukru, měření tlaku, poradenství v oblasti zdravého životního stylu, možnost vyzkoušet si „alkoholové brýle“, příležitost konzultovat svůj problém s psychologem a mnohem více. To vše nabídne návštěvníkům Den prevence, který se koná ve středu 21. června na Karlově náměstí od 13 do 17 hodin. Pořádá jej Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) a Ministerstvo zdravotnictví ČR ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem. Konzultace a všechna vyšetření budou pro návštěvníky zdarma. 

„Prevence je zásadním a nenahraditelným pilířem zdravého života. Akce jako je Den prevence na Karlově náměstí, nad kterou jsem rád převzal záštitu a Ministerstvo zdravotnictví je spolu s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze jejím organizátorem, jsou proto nesmírně důležité, protože právě prevenci popularizují, což je jedna z mých velkých ministerských priorit. Děkuji všem zdravotníkům a kolegům ze Státního zdravotního ústavu, kteří se akce účastní,“ uvedl ministr zdravotnictví prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR.

Využijte jedinečnou možnost podstoupit řadu odborných preventivních vyšetření bez doporučení praktického lékaře a zcela zdarma! Akce je spojená s prevencí běžných onemocnění, jako je třeba cukrovka, obezita, vysoký krevní tlak nebo rakovina. Prevence sice není povinná, ale mnohdy může zachránit život. „Posláním nemocnice je hlavně léčení pacientů, snažíme se ale zároveň podporovat prevenci a nabízet veřejnosti možnosti, jak pečovat o své zdraví řadou preventivních vyšetření a screeningových programů. Prevence je nejjednodušší způsob, jak včas předejít zdravotním komplikacím, které později pacienty přivádějí k našim lékařům,“ komentuje důvod pořádání Dne prevence ředitel VFN prof. MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA.

Co čeká návštěvníky?

V parku na Karlově náměstí vyroste městečko mobilních ordinací se špičkovými lékaři a specialisty. Zájemci o preventivní vyšetření budou moci absolvovat vyšetření mateřských znamének, plic, diabetu a hladiny krevního cukru. K dispozici budou i odborníci z poradny pro odvykání kouření, psycholog, poradenství v oblasti gynekologické prevence nebo nutriční specialisti a specialisté na nadváhu.

„Státní zdravotní ústav připravil pro návštěvníky poradenství zdravé výživy zaměřené na množství cukru a soli v potravinách, možnost vyzkoušet speciální brýle, které simulují účinky alkoholu, drog, nedostatku spánku nebo poruchy zraku, prohlédnout si, jak vypadá miminko, jehož matka pila v těhotenství alkohol, naučit se samovyšetření prsu na modelech a také si připomenout, na jaké všechny preventivní prohlídky bychom neměli zapomínat. Zájemcům o jednotlivé ukázky a informace se budou věnovat odborníci z Centra podpory veřejného zdraví,“ přiblížila vedoucí tohoto centra MUDr. Marie Nejedlá.

Čekání na jednotlivá vyšetření zpříjemní občerstvení ze stánku s výběrovou kávou Naturpark 12, za kterou stojí Revenium, z.s. Spolek Revenium pomáhá zaměstnávat osoby se zdravotním postižením a zdravotním znevýhodněním. V nabídce budou i dobroty z kavárny Modrý domeček, která rovněž poskytuje chráněná pracovní místa lidem s mentálním a duševním onemocněním.

Akce se koná pod záštitou ministra zdravotnictví prof. Vlastimila Válka a náměstkyně primátora hlavního města Prahy a starostky Prahy 2 Ing. Alexandry Udženija.

Partnerem akce je Magistrát hlavního města Prahy, Městská část Praha 2, Státní zdravotní ústav a 1. lékařská fakulta UK.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář