Dieta nebo stačí jen Pestrý jídelníček?

Slovo dieta nabírá mezi výživovými odborníky téměř hanlivého významu. Proč? Protože se ve většině případech jedná o drastické omezení jednoho nebo více zdrojů živin, které naše tělo nezbytně potřebuje. Naše tělo je schopno dočasně pokrýt tuto nerovnováhu a nízkou kalorickou hodnotu ze svých zásob, většinou ze svalů a společně s nimi odchází i voda. Takže tuk většinou zůstává. Na odbourání tuku a podržení nebo přímo podpory tvorby svalů je nezbytný pravidelný pohyb, které dané partie rýsuje a modeluje a samozřejmě je benefitem také hubnutí tuku.  Bez pohybu prostě zdravé hubnutí nepůjde, stejně jako bez základů zdravého a pestrého stravování.

Většina klientů si myslí, že se jedná o větší přísun zeleniny a ovoce, ale málokdo se pak orientuje, kdy tyto potraviny i ostatní a jíst a v jakém časové rozestupu. Proto se rozhodl tým PestrýJídelníček.cz vytvořit pro začínající klienty, kteří potřebují zhubnout, jídelníčky na míru. Jídelníček na hubnutí zdarma je opravdu vypočítán kaloricky pro vaši osobu a podrobně vám ukáže, co během dne sníst. Většinou již po týdnu jsou viditelné úspěchy a ručička na váze jde pomalu dolů. To, že je s  Pestrým Jídelníčkem mnoho klientů spokojených svědčí také fakt, že již dodali přes 200 000 jídelníčků na míru zdarma. Jejich zajímavé a zdravé recepty můžete sledovat na jejich facebookových stránkách nebo se můžete dočíst zajímavé tipy a rady o hubnutí na jejich magazínu.

Rozdíl mezi dietou a zdravým hubnutím je ten, že hubnete pomalu, ale kila se pak nevrací. Ideální je pokud zhubnete do 1 kg/ týden. Zejména tuk v oblasti břicha a boků, je nejproblematičtější partií, která se hubne nejhůř. Pokud však jíte zdravě a pravidelně sportujete, budete hubnout i na těchto místech. Doporučujeme vyměnit váhu na metr, kde si budete pravidelně přeměřovat oblast pupku, nejširší obvod břicha, boky a nejširší část stehen. Přeměřujte se po 14-ti dnech a sami budete překvapeni úbytkem tuků nikoliv svaloviny.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář