Do Indie odjel už 29. kontejner se zdravotnickým materiálem

V pořadí již 29. kontejner se zdravotnickým materiálem určeným pro chudé a malomocné v Indii dnes vypravila Nadace sv. Františka z Assisi. Dodávku v hodnotě zhruba 4,3 milionu korun obdrží indické sestry –  Misionářky lásky, které pomáhají nejchudším a nejubožejším, a pokračují tak v odkazu blahoslavené Matky Terezy z Kolkaty. S nakládkou se začalo v noci na dnešek v Červeném Kostelci, odtud putoval kontejner do Brna, kde byl plně naložen. Z Brna zamířil do Hamburku, poté popluje po moři přibližně měsíc do přístavu v indické Kolkatě.

 

“Nakupujeme u výrobců přesně podle požadavků indických sester, abychom co nejlépe využili darovaných peněz ve prospěch nemocných. Po obdržení zásilky nás vždy informují, jak bylo s těmito věcmi naloženo,“ vysvětluje vedoucí pražské pobočky Nadace sv. Františka z Assisi Petra Štěpančíková.  Dosud nadace odeslala 28 kontejnerů, všechny dorazily v pořádku. „Sestry nám vždy písemně sdělují, jak obsahu kontejneru využily: vždy pro nemocné ohrožené na životě, kteří si nemohou koupit ani léky, ani zaplatit léčbu v nemocnici,“ dodává.

 

Do 29. kontejneru naložili organizátoři s pomocníky zdravotnický materiál přibližně v hodnotě 4, 27 milionu korun. Jde zejména o gázu, obvazy, pružná obinadla, vatu, dále je zde sedm mechanických invalidních vozíků, 2000 infuzních souprav, injekční jehly a stříkačky, chirurgické rukavice, léčiva – zejména antibiotika, léky proti bolesti, vitamíny, dezinfekce do ran. Protože nadace nakupovala od osvědčených a vyzkoušených firem a výrobců, jako Batist Medical a.s., Phoenix a.s., Hartman Rico a.s., Gama Group a.s., Natura a.s., Mölnlycke Health Care s.r.o., Šance, družstvo handicapovaných, ušetřila na pořizovacích nákladech cca 3,3 miliony korun.

 

„Chtěli bychom poděkovat také všem – organizacím i jednotlivcům, kteří nám jakkoliv přispěli – ať už finančně, věcnými dary či osobním nasazením. Za všechny bychom chtěli jmenovat například Nadační fond Avast, Kliniku Na Košíku, Domov pro seniory U fontány Přelouč, Úrazovou nemocnici Brno,“ uvedla předsedkyně správní rady Nadace sv. Františka z Assissi Mgr. Dana Jarošová.  
Zdravotnický materiál ve 29. kontejneru váží12,5 tuny. Za dopravu z Brna do Kolkaty zaplatí nadace 90tisíc korun. Kontejner pojede do Hamburku, kde bude 3. srpna naložen na loď „COSCO BEIJING“ lodní společnosti K-Line. Do kolkatského přístavu přes transitport v Singapuru připluje kolem 8. září 2014.

 

Nadace od roku 1999 do roku 2013 vypravila již 28 lodních kontejnerů. Hodnota darů dosáhla 80,6 milionu Kč; celkem odeslala 301,8 tuny kontejnerové pomoci.
Na organizaci naplnění i na samotné nakládce kontejneru se podílí skupina spolupracovníků nadace, a to jak v hlavním sídle nadace v Brně, tak i v pražské pobočce.  Jsou to lidé všeho věku a nejrůznějších povolání. Společné mají jedno – oslovilo je poselství Matky Terezy – tedy pomáhat těm nejubožejším z ubohých. Není jim zatěžko věnovat své úsilí, aby soustředili peníze na nákup obsahu zásilky či věcné dary (výhradně zdravotnický materiál).

 

Pomoc nadace je trvalého rázu. Už teď začíná pracovat na přípravě další zásilky. Uvítá jakoukoliv iniciativu od lidí, kteří by se chtěli do organizování pomoci zapojit.  Mohou to učinit finančním příspěvkem na nákup zdravotnického materiálu nebo po předběžné domluvě věcným darem (přinést či poslat obvazy, gázu, invalidní vozíky, podpažní berle), či osobní účastí na přípravě a odesílání zásilek v pracovní skupině v Brně či Praze.

Zájemci o pomoc mohou získat informace na tel. čísle:

Praha: 732858163 (RNDr. Petra Štěpančíková), e – mail: petstep@centrum.cz
Brno: 608 879 663 (Ing. David Cichra)    
Webové stránky: http://artax.karlin.mff.cuni.cz/~omelka/Nadace/intro.html
Mail: nadace.svfr@seznam.cz
Č. účtu:  2028869399/0800

RNDr. Petra Štěpančíková, Ph.D., tel: 732858163   

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář