Lázně Luhačovice pomáhají s dýchacími potížemi, ale nejen s nimi!

Lázně Luhačovice, a.s. patří mezi největší lázeňská zařízení u nás. V oboru léčení dýchacích cest jsou hlavním léčebným zařízením v zemi. Léčebným přírodním zdrojem jsou minerální vody, charakteru hydrogenuhličitanochloridosodných kyselek, studené o teplotě 8 – 10 °C.

V Lázních Luhačovice se u dospělých léčí onemocnění dýchacího ústrojí, poruch pohybového aparátu, trávicího ústrojí, výměny látkové (cukrovka), nemocí oběhového ústrojí a onkologická onemocnění. Na základě nově vzniklých podmínek pro poskytování lázeňské péče daných Indikačním seznamem platným od 1.10. 2012 také léčí nemoci nervové a také nemoci pohybového aparátu formou plně hrazené komplexní lázeňské péče.

U dětí se léčí nemoci dýchacího ústrojí, obezita, nemoci trávicího ústrojí a také kožní a onkologická onemocnění. Lázeňská léčba je nově poskytována dětem již od 1,5 roku s doprovodem.  
Lázeňská léčba v Lázních Luhačovice je založena na využití přírodních léčivých zdrojů v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. Při lázeňské léčbě se minerální vody užívají k pitné kúře, inhalacím a přírodním minerálním koupelím. Celkem je možné poskytnout cca 60 procedur různého typu.

Kvalita přírodních zdrojů, vnějšího prostředí, ubytovacích, stravovacích a zdravotnických služeb je důvodem k využívání lázeňských zařízení také pro relaxační pobyty typu wellness.

Cestovní agentura Luhanka pořádá pro hosty zájezdy do památných míst regionu jako jsou hrady, zámky, muzea, skanzeny a místa lidové kultury.
Lázně Luhačovice nabízejí svým hostům nejen lázeňskou léčbu, ale i možnost aktivního odpočinku, kulturní a společenské vyžití. K lázeňskému životu patří slavnost otevírání pramenů při zahájení lázeňské sezóny, hudební Festival Janáček a Luhačovice, vystoupení předních českých umělců ve vlastním Lázeňském divadle, kolonádní koncerty i zábavné programy přímo v lázeňských hotelech.

Více informací na www.LazneLuhacovice.cz a www.HotelAlexandria.cz

Základní změny, které přináší novela vyhlášky, jsou následující:

 

Zachovaná komplexní lázeňská péče u dospělých je zkrácena na 21 dnů
Pacienti čerpající tento typ lázeňské péče budou i nadále v režimu pracovní neschopnosti.

 

Stanovení délky lázeňské péče pro děti na 28 dnů

 

Délka příspěvkové lázeňské péče – 21 nebo 14 dnů (dle dohody s lékařem)

Možnost zkrátit délku příspěvkové lázeňské péče po dohodě s lékařem je výhodou a šancí pro vás, kteří byste jinak 21denní pobyt z finančních důvodů nebo z hlediska čerpání dovolené nemohli absolvovat.

 

Opakování lázeňské péče je možné
U většiny diagnóz léčených v Luhačovicích je možné opakovat lázeňskou léčbu formou komplexní lázeňské péče. Při posuzování nároku na lázeňskou péči se do celkového limitu opakovaných pobytů budou započítávat pobyty od 1. října 2009.

 

Léčba dětí s doprovodem již od 1,5 roku
Snížení věkové hranice u dětí z 5 let na 1,5 roku dává nyní možnost rodičům absolvovat lázeňskou léčbu už i v době čerpání rodičovské dovolené ještě před nástupem do zaměstnání.

 

Zachování naprosté většiny dosud léčených diagnóz v Luhačovicích
Zrušení diagnóz se v Luhačovicích týká především indikace IV/I edukační program u diabetes mellitus.

 

Příležitost pro rozšíření diagnóz pro dospělé i děti
Od 1.10.2012 přibyla klientům možnost léčit pohybový aparát také formou komplexní lázeňské péče u vybraných pojišťoven.

 

Do dětské léčebny nás zavede primářka Jana Rydlová, vedoucí lékařka dětských léčeben Luhačovice a přiblíží, jak příznivě fungují inhalace na nemocné dýchací ústrojí.

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Léčebnou pro dospělé Palace nás provede vrchní sestra Stanislava Varaďová, která nám během prohlídky představí některé terapie, které pomáhají nejen v léčbě dýchacího systému.

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Lázeňský host má vedle léčby i možnost poznat okolí Luhačovic, kam se podívat, a na co má pacient nárok, to už objasní inženýr Dalibor Chrastina, vedoucí oddělení marketingu.

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Šárka Málková, redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář