Bez kyslíku to nejde, vnímejte svůj dech!

V antickém Řecku se domnívali, že člověk dýchá proto, aby reguloval vnitřní plamen, který sídlí v srdci a udržuje ho při životě. Teprve v polovině 17.století se prováděly pokusy na zvířatech a tím se  objasnila skutečná funkce dýchací soustavy. Trvalo dlouho, než byly zjištěny podrobnosti, jak vypadají orgány, které dýchání umožňují, a jak celý mechanismus funguje.

 

Uvědomte si, že ideální dýchání je HLUBOKÉ, POMALÉ, TICHÉ A NENUCENÉ. Máte-li potíže s dýcháním, je těžší zásobovat tělo kyslíkem. Možná vám přijde, že nemáte dost vzduchu. Někdy jsou lehké potíže s dýcháním způsobeny ucpaným nosem nebo namáhavým cvičením.

 

Pocit nedostatku vzduchu může vyvolat mnoho zdravotních obtíží. Potíže s dýcháním mohou způsobit onemocnění plic jako astma, rozedma plic nebo zápal plic. Máte-li srdeční chorobu, vaše srdce nezvládá čerpat dostatečné množství krve a zásobit vaše tělo kyslíkem. I v případě stresu způsobeném úzkostmi se vám obtížně dýchá.

 

Vyhledat lékaře by jste měli, pokud se dýchací potíže objeví náhle nebo pokud popadáte dech v klidu nebo po mírné tělesné zátěži.

 

Různé problémy s dýchacími cestami jako kašel, rýma, jejich záněty a nachlazení, bolesti na hrudi či dušnost, patří u lidí k nejčastějším důvodům návštěvy lékaře. Jsou důsledkem různých lékařských diagnóz, jako je alergie, astma, chronické bronchitidy apod.

 

Stále častěji jsou ale příčinou těchto problémů alergie, kterými přibližně trpí třetina dětí. Dýchací ústrojí přijímá potřebný kyslík pro metabolismus z prostředí a vylučuje z těla odpadní oxid uhličitý. Tím snižuje kyselost organismu. Důležitou úlohu má nejen dýchací ústrojí samotné, ale také celý okruh plic. Okruh plic hraje hlavní roli v imunitě organismu proti různým infekčním nákazám. Obranyschopnost rozhoduje, jestli snadno „chytíme“ nějakou nemoc. Citliví jsme i na toxiny z vnějšího prostředí, které můžeme nadýchat, jako smog, chemické výpary, těžké kovy, radon, prach, kouření. Ubližuje  nám i klimatizované vnitřní prostředí – tzv. syndrom nezdravých budov.
Dýchací ústrojí je často orgánem, na kterém se projevuje problém zvaný alergie. Tělo je drážděno různými toxiny a infekcemi, chce se jich zbavit a spustí poměrně silnou imunitní reakci a dochází tak k poškození vlastních tkání alergickým zánětem.

 

Určitou roli hraje i genetika, rys zvaný atopie, – vrozená dispozice k přecitlivělosti. Tyto geny má mnoho lidí, ale záleží, zda jsou tyto geny spící nebo jsou aktivovány vnějším prostředím. Toto zapnutí je naštěstí vratné a při detoxikaci po odstranění škodlivin z organismu, dojde opět k jejich vypnutí.

 

Potíže s dýcháním zná snad každý a Marie Vilánková, Vás seznámí se studií, která potvrzuje vhodné spojení klasické medicíny s alternativní, a to také potvrdí lékařka, pneumoložka Ludmila Velecká

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

a ing.Vladimír Jelínek objasní nejčastější zátěže plic a doporučí detoxikaci.

Rozhovor si poslechněte ZDE

Šárka Málková, redakce Zdraviamy.cz


Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář