Potíže se dají řešit bez léků a operací – zde pomáhá fyzioterapie

Fyzioterapie léčí funkční poruchy pohybového aparátu,patří sem blokády kloubů, svalové spasmy a další, s využitím anatomických a fyziologických poznatků pohybového aparátu.

Hlavním diagnostickým„nástrojem“ je terapeutova ruka, která  pohmatem informuje o celkovém obrazu pacientova problému. Hmatem se zjišťuje nejen tuhost a napětí svalstva, ale zároveň i teplota a vlhkost kůže poukazující na reflexní změny daných míšních segmentů atd.

Slovo fyzioterapie pochází z řeckého physis (příroda) a therapeia (léčení) – využívá přirozených přírodních podnětů k zachování či obnově zdraví.

Masáže se používaly již ve staré Číně. Přinášejí zdravotní účinky a relaxaci s úlevou po fyzické námaze. Jsou v oblibě i kvůli psychické relaxaci a příjemně strávenému času, kdy se věnujeme sami sobě a péči o své tělo i duši.

Kdy je vhodná masáž:

  • chronické svalové bolesti zad, šíje či končetin
  • svaly namožené následkem většího zatížení
  • migrény a některé další typy bolestí hlavy
  • mírní bolesti při artrózách a v klidovém stavu u artritid
  • zlepšení psychického a fyzického stavu
  • nemoci pohybového aparátu
  • pooperační a poúrazová ztuhlost
  • stavy dlouhodobé imobilizace

 

Při reflexní masáži jde o mechanické působení na bolestivé zóny, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Užívá se sestava speciálních technik a hmatů, které volí fyzioterapeut dle aktuálního stavu pacienta.

Klasická masáž je orientovaná na průběh svalů a fascií, provádí se většinou velkým tlakem. Lidská kůže je totiž ve skutečnosti největším orgánem našeho těla s miliony nervových zakončení. Používají se masážní hmaty a tlaky ke zmírnění bolesti a potíží. Příjemně se uvolníme v naší uspěchané době. Při klasické masáži se používá tlak, tření, hnětení či vytřásání příslušných svalových partií.

co dokáže masáž:

výrazně zvýší prokrvení zpracovávané oblasti, urychlí odstraňování kyseliny mléčné ze svalů, odstraní některé svalové spasmy a tím uvolní svaly, sníží hladiny stresu a zmírní celkového napětí

 

AUDIO: Jak pomoci od bolesti svalů a blokády kloubů, to už sdělí fyzioterapeutka Zuzana Vejvodová z polikliniky Olšanská, Praha 3

Používá se nejmodernější přístup ve fyzioterapii, založený na principech vývojové kineziologie, který u nás rozvinuli především Prof. Václav Vojta a Doc. Pavel Kolář. Tento přístup je z dlouhodobého hlediska nejefektivnější, protože odhaluje a odstraňuje příčinu potíží a tím řeší problém natrvalo.

Více informací na vejvodovazuzana@seznam.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář